Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefant vyjel v novém nátěru

CityElefant vyjel v novém nátěru

9.5.2022 – autor: PETR SLONEK

Do provozu na konci dubna zamířil první vlak v novém barevném schématu Pražské integrované dopravy (PID). Jedná se konkrétně o elektrickou jednotku 471.060 CityElefant Českých drah. Ta získala nový lak během opravy ve stupni R3 v dílnách dceřiné společnosti dopravce DPOV v Nymburce.

CityElefant vyjel v novém nátěru

Hlavní opravy a modernizace jednotka podstoupila u stejné firmy v Přerově. Jednotky CityElefant, jejichž první kusy jsou v provozu zhruba 25 let, procházejí postupnou modernizací, což by mělo přilákat do vlaků další cestující. Instalovány jsou modemy pro příjem wi-fi a zásuvky. Vnitřní ovládací tlačítka dveří jsou přemístěna z rámu dveří přímo na křídla a doplněna o funkci předvolby. To umožňuje cestujícím navolit otevření dveří ještě před zastavením vlaku a zrychluje výstup a nástup. Dosazovány jsou i nové informační displeje s LED technologií. Vyměňují se podlahové krytiny a přečalouňují sedadla. V příštích letech dostanou vozidla rovněž nejmodernější zabezpečovací systém ETCS. V provozu je aktuálně 82 CityElefantů, z toho 70 jich obsluhuje linky PID a 12 jednotek jezdí na spojích v Moravskoslezském kraji.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

ČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráciČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráci

13.2.2024 - Zástupci Českých drah, Siemens Mobility a dceřiné společnosti DPOV podepsali smlouvu v systému Rail Cover. Kontrakt umožňuje nový přístup k údržbě lokomotiv Vectron, spojující servisní, odborné a technologické kapacity… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika