Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefant vyjel v novém nátěru

CityElefant vyjel v novém nátěru

9.5.2022 – autor: PETR SLONEK

Do provozu na konci dubna zamířil první vlak v novém barevném schématu Pražské integrované dopravy (PID). Jedná se konkrétně o elektrickou jednotku 471.060 CityElefant Českých drah. Ta získala nový lak během opravy ve stupni R3 v dílnách dceřiné společnosti dopravce DPOV v Nymburce.

CityElefant vyjel v novém nátěru

Hlavní opravy a modernizace jednotka podstoupila u stejné firmy v Přerově. Jednotky CityElefant, jejichž první kusy jsou v provozu zhruba 25 let, procházejí postupnou modernizací, což by mělo přilákat do vlaků další cestující. Instalovány jsou modemy pro příjem wi-fi a zásuvky. Vnitřní ovládací tlačítka dveří jsou přemístěna z rámu dveří přímo na křídla a doplněna o funkci předvolby. To umožňuje cestujícím navolit otevření dveří ještě před zastavením vlaku a zrychluje výstup a nástup. Dosazovány jsou i nové informační displeje s LED technologií. Vyměňují se podlahové krytiny a přečalouňují sedadla. V příštích letech dostanou vozidla rovněž nejmodernější zabezpečovací systém ETCS. V provozu je aktuálně 82 CityElefantů, z toho 70 jich obsluhuje linky PID a 12 jednotek jezdí na spojích v Moravskoslezském kraji.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika