Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Chystají se opravy nádraží na trati 310

Chystají se opravy nádraží na trati 310

12.6.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Několik nádražních budov na důležité železniční spojnici mezi Olomoucí a Krnovem, po které jezdí regionální a dálkové vlaky ČD, projde v nejbližších dvou letech kompletní obnovou. Úplně novou výpravní budovu, včetně navazující dopravní infrastruktury, plánuje manažer dopravní infrastruktury v Dětřichově nad Bystřicí.

Chystají se opravy nádraží na trati 310

Původní výpravní budova se zbourá a postavena bude úplně nová, kde najdou moderní zázemí jak drážní zaměstnanci, tak pochopitelně i cestující. Ve Valšově, jenž je současně železniční křižovatkou, se plánuje odbourání druhého patra výpravní budovy a ve zbývající modernizované části bude kromě zázemí pro cestující umístěna technologie zabezpečovacího zařízení. Schválením záměru projektu prošla i nádražní budova v Moravském Berouně, kde Správa železnic plánuje prostorovou redukci celého objektu a jeho následnou kompletní rekonstrukci. Nově se pro zákazníky Českých drah plánuje možnost parkování a odstavení jízdních kol u budovy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Masarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformuMasarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformu

24.2.2024 - Pražské Masarykovo nádraží čeká v následujících třech letech čilý stavební ruch. Stavba, jež slouží už více než 175 let, projde dosud největší proměnou ve své historii. Jeho kolejiště překlene unikátní platforma, která… »

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika