Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

18.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Česká Třebová se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci železničního uzlu, která přinese například zvýšení průjezdové rychlosti ze současných šedesáti až na 80km/h.

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Navýšit rychlost umožní modernizace části obou zhlaví vjezdové skupiny, opraví se i zhlaví odjezdové skupiny využívané pro nákladní dopravu, která by tak neměla přijít zkrátka. Dokončení stavby umožní časovou úsporu při tranzitu nákladních vlaků vedených mimo osobní nádraží. Celkovou modernizací projdou i měnírny včetně trakčního napájení. Na všech čtyřech peronech českotřebovského nádraží se zvýší hrany, aby se do vlaků mohlo nastupovat či z nich vystupovat pohodlněji. Vylepší se rovněž podchod z odbavovací haly na jednotlivá nástupiště. Ta budou během výluky zřejmě provizorně přemístěna do odjezdové skupiny, kam bude zajištěn přístup z nádražní budovy prodloužením stávajícího podchodu. Ten také definitivně nahradí podchod vedoucí do továrny CZ Loko z náměstí Jana Pernera, jenž bude v budoucnu zrušen. Rekonstruováno bude mnoho dalších prvků infrastruktury, od kolejového svršku a spodku, přes umělé stavby až po zabezpečovací zařízení a trakční vedení. Začátek rekonstrukce se plánuje na březen 2019, dokončení na listopad 2023.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika