Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

18.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Česká Třebová se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci železničního uzlu, která přinese například zvýšení průjezdové rychlosti ze současných šedesáti až na 80km/h.

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Navýšit rychlost umožní modernizace části obou zhlaví vjezdové skupiny, opraví se i zhlaví odjezdové skupiny využívané pro nákladní dopravu, která by tak neměla přijít zkrátka. Dokončení stavby umožní časovou úsporu při tranzitu nákladních vlaků vedených mimo osobní nádraží. Celkovou modernizací projdou i měnírny včetně trakčního napájení. Na všech čtyřech peronech českotřebovského nádraží se zvýší hrany, aby se do vlaků mohlo nastupovat či z nich vystupovat pohodlněji. Vylepší se rovněž podchod z odbavovací haly na jednotlivá nástupiště. Ta budou během výluky zřejmě provizorně přemístěna do odjezdové skupiny, kam bude zajištěn přístup z nádražní budovy prodloužením stávajícího podchodu. Ten také definitivně nahradí podchod vedoucí do továrny CZ Loko z náměstí Jana Pernera, jenž bude v budoucnu zrušen. Rekonstruováno bude mnoho dalších prvků infrastruktury, od kolejového svršku a spodku, přes umělé stavby až po zabezpečovací zařízení a trakční vedení. Začátek rekonstrukce se plánuje na březen 2019, dokončení na listopad 2023.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

Wi-fi nabídne už přes 2 000 vozidel Českých drahWi-fi nabídne už přes 2 000 vozidel Českých drah

15.5.2023 - Dalších zhruba 300 vozidel během letošního roku nabídne cestujícím možnost využívat ve vlacích Českých drah bezdrátové připojení k internetu. Tím se celkový počet vozů s wi-fi rozšíří už na více než 2 000. U všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika