Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

18.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Česká Třebová se připravuje na rozsáhlou rekonstrukci železničního uzlu, která přinese například zvýšení průjezdové rychlosti ze současných šedesáti až na 80km/h.

Českotřebovskou stanici čeká velká rekonstrukce

Navýšit rychlost umožní modernizace části obou zhlaví vjezdové skupiny, opraví se i zhlaví odjezdové skupiny využívané pro nákladní dopravu, která by tak neměla přijít zkrátka. Dokončení stavby umožní časovou úsporu při tranzitu nákladních vlaků vedených mimo osobní nádraží. Celkovou modernizací projdou i měnírny včetně trakčního napájení. Na všech čtyřech peronech českotřebovského nádraží se zvýší hrany, aby se do vlaků mohlo nastupovat či z nich vystupovat pohodlněji. Vylepší se rovněž podchod z odbavovací haly na jednotlivá nástupiště. Ta budou během výluky zřejmě provizorně přemístěna do odjezdové skupiny, kam bude zajištěn přístup z nádražní budovy prodloužením stávajícího podchodu. Ten také definitivně nahradí podchod vedoucí do továrny CZ Loko z náměstí Jana Pernera, jenž bude v budoucnu zrušen. Rekonstruováno bude mnoho dalších prvků infrastruktury, od kolejového svršku a spodku, přes umělé stavby až po zabezpečovací zařízení a trakční vedení. Začátek rekonstrukce se plánuje na březen 2019, dokončení na listopad 2023.


Průměrné hodnocení (12 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika