Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

15.6.2018 – autor: REDAKCE

Rok se s rokem sešel a společnost CZECH TOP 100 opět hodnotila nejvýznamnější firmy České republiky. Děje se tak už od roku 1994.

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy jsou významnou součástí české ekonomiky, o čemž svědčí i jejich umístění v rámci různých kategorií žebříčku CZECH TOP 100. Na žebříčku největších zaměstnavatelů se umístily na pátém místě se 14 800 zaměstnanci, předčily je jen ČEZ, Česká pošta, Škoda Auto a vítězný Agrofert. Firmě se daří i z hlediska tržeb - ČD se umístily na 19. místě s tržbami 24,4 miliardy Kč.

Společnost CZECH TOP 100 udělila také Zvláštní cenu, kterou získala společnost BEST, České dráhy byly v této kategorii stříbrné. K jejich umístění uvedl předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž, že národní dopravce symbolizuje chod české ekonomiky a dodal: „Kdyby se zastavila železnice, zastavila by se i ekonomika.“

S tímto postřehem nemůže nesouhlasit generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. „Naše společnost ušla velký kus cesty a pravidelní i občasní cestující našimi vlaky mi jistě potvrdí, že se kvalita cestování a související služby neustále zlepšují. Příští rok čekají železniční trh vzhledem k jeho liberalizaci velké změny a České dráhy dělají vše pro to, aby na trhu uspěly a dál mohly poskytovat kvalitní služby všem zákazníkům bez rozdílu,“ uvedl.

 

O společnosti CZECH TOP 100

Společnost CZECH TOP 100 sleduje od roku 1994 firmy České republiky a na základě objektivních měřítek a ve spolupráci s odborníky vytváří a vyhlašuje žebříčky 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR, Nejlepší výroční zprávy, Nejlepší firemní časopisy a další. Tyto mediálně sledované žebříčky přispívají image zúčastněných společností a jsou současně věrohodnou orientací domácích i zahraničních zájemců či případných investorů o informace z vývoje české ekonomiky a jednotlivých společnosti v celku i v detailech.

Video z galavečera naleznete na stránkách https://vimeo.com/275301151

 

Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.56

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika