Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

15.6.2018 – autor: REDAKCE

Rok se s rokem sešel a společnost CZECH TOP 100 opět hodnotila nejvýznamnější firmy České republiky. Děje se tak už od roku 1994.

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy jsou významnou součástí české ekonomiky, o čemž svědčí i jejich umístění v rámci různých kategorií žebříčku CZECH TOP 100. Na žebříčku největších zaměstnavatelů se umístily na pátém místě se 14 800 zaměstnanci, předčily je jen ČEZ, Česká pošta, Škoda Auto a vítězný Agrofert. Firmě se daří i z hlediska tržeb - ČD se umístily na 19. místě s tržbami 24,4 miliardy Kč.

Společnost CZECH TOP 100 udělila také Zvláštní cenu, kterou získala společnost BEST, České dráhy byly v této kategorii stříbrné. K jejich umístění uvedl předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž, že národní dopravce symbolizuje chod české ekonomiky a dodal: „Kdyby se zastavila železnice, zastavila by se i ekonomika.“

S tímto postřehem nemůže nesouhlasit generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. „Naše společnost ušla velký kus cesty a pravidelní i občasní cestující našimi vlaky mi jistě potvrdí, že se kvalita cestování a související služby neustále zlepšují. Příští rok čekají železniční trh vzhledem k jeho liberalizaci velké změny a České dráhy dělají vše pro to, aby na trhu uspěly a dál mohly poskytovat kvalitní služby všem zákazníkům bez rozdílu,“ uvedl.

 

O společnosti CZECH TOP 100

Společnost CZECH TOP 100 sleduje od roku 1994 firmy České republiky a na základě objektivních měřítek a ve spolupráci s odborníky vytváří a vyhlašuje žebříčky 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR, Nejlepší výroční zprávy, Nejlepší firemní časopisy a další. Tyto mediálně sledované žebříčky přispívají image zúčastněných společností a jsou současně věrohodnou orientací domácích i zahraničních zájemců či případných investorů o informace z vývoje české ekonomiky a jednotlivých společnosti v celku i v detailech.

Video z galavečera naleznete na stránkách https://vimeo.com/275301151

 

Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.56

Další články této rubriky

ČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správyČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správy

27.5.2024 - Dceřiná společnost ČD - Telematika oslavila v dubnu 30 let fungování. Do budoucna se chce soustředit na tradiční oblasti technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem však také je rozšíření portfolia poskytovaných… »

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika