Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

8.6.2022

Před několika týdny bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi německou společností SVT Görlitz GmbH a Centrem historických vozidel, složkou Českých drah pro péči o historická vozidla a organizování nostalgických jízd. Dokument definuje dlouhodobou spolupráci obou partnerů.

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

Dálkové linky mezi bývalou NDR a ČSSR, které jezdily jako Karlex nebo Karola do Karlových Varů nebo jako Vindobona přes Prahu do Vídně, se staly legendami. Tyto spoje budou po opravě německé jednotky SVT v roce 2023 nabízeny pro turistickou a charterovou dopravu. Spolupráce je založená především na výměně informací o renovaci historických vozidel Vindobona. ČD budou zajišťovat služby dopravce pro jízdy jednotky SVT na území Česka. Obě strany budou také vzájemně spolupracovat při uskutečňování turistických nabídek. Dlouhodobějším záměrem pak je zprovoznění historické Vindobony Českých drah. Motorová jednotka SVT 18.16 DR je populární i v tuzemsku. Vlak byl v Československu symbolem elegantních a výjimečných dálkových expresů. Pro svůj design si jednotky SVT 18.16 vysloužily přezdívku Delfín.     


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Masarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformuMasarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformu

24.2.2024 - Pražské Masarykovo nádraží čeká v následujících třech letech čilý stavební ruch. Stavba, jež slouží už více než 175 let, projde dosud největší proměnou ve své historii. Jeho kolejiště překlene unikátní platforma, která… »

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika