Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

8.6.2022

Před několika týdny bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi německou společností SVT Görlitz GmbH a Centrem historických vozidel, složkou Českých drah pro péči o historická vozidla a organizování nostalgických jízd. Dokument definuje dlouhodobou spolupráci obou partnerů.

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

Dálkové linky mezi bývalou NDR a ČSSR, které jezdily jako Karlex nebo Karola do Karlových Varů nebo jako Vindobona přes Prahu do Vídně, se staly legendami. Tyto spoje budou po opravě německé jednotky SVT v roce 2023 nabízeny pro turistickou a charterovou dopravu. Spolupráce je založená především na výměně informací o renovaci historických vozidel Vindobona. ČD budou zajišťovat služby dopravce pro jízdy jednotky SVT na území Česka. Obě strany budou také vzájemně spolupracovat při uskutečňování turistických nabídek. Dlouhodobějším záměrem pak je zprovoznění historické Vindobony Českých drah. Motorová jednotka SVT 18.16 DR je populární i v tuzemsku. Vlak byl v Československu symbolem elegantních a výjimečných dálkových expresů. Pro svůj design si jednotky SVT 18.16 vysloužily přezdívku Delfín.     


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu ČD zahájily provoz pod dohledem ETCS na 3. koridoru z Berouna do Chebu

20.3.2023 - České dráhy se připravují na zahájení výhradního provozu pod dohledem evropského vlakového zabezpečovacího zařízení ETCS i v západních Čechách. V lednu začal provoz pod dohledem ETCS s elektrickými jednotkami RegioPanter řady… »

Dopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského krajeDopravce ČD Bus rozšířil své působení do Plzeňského kraje

16.3.2023 - Autobusový dopravce ČD Bus vybudoval svou novou pobočku v Plzeňském kraji. Dceřiná společnost Českých drah naplňuje svůj plán rozšiřování a zajišťování náhradní autobusové dopravy v rámci celé ČR. Nová filiálka sídlí v… »

Do vlaků se vrátili i lidé s handicapemDo vlaků se vrátili i lidé s handicapem

13.3.2023 - Po zhruba dvou letech, kdy počet cestujících významně ovlivňovala pandemie COVID-19, se do našich vlaků vrátili také lidé se zdravotním handicapem. V loňském roce České dráhy uskutečnily celkem 7 296 registrovaných přeprav,… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika