Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022

České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz.

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

Zkušební provoz je zajištěn až na šesti spojích denně lokomotivami řady 362 WTB v čele klasic-kých souprav. Ty společně s nově dodanými elektrickými jednotkami RegioPanter řady 650.2 zabezpečí provoz od 1. ledna 2023, kdy se na trati Olomouc – Uničov spustí provoz pod výhrad-ním dohledem ETCS. Půjde tak o první trať v ČR obsluhovanou ČD, kde budou vypravována pouze vozidla vybavená tímto nejmodernějším zabezpečovacím systémem. V roce 2023 pak pře-vezmou dopravu na této trati úplně nové třívozové jednotky RegioPanter řady 640.2. Průběžně jsou proškolováni také strojvedoucí, kteří obsluhují lokomotivy řad 162 WTB a 362 WTB a elektrické jednotky RegioPanter 650.2 v provozních střediscích v Olomouci, České Třebové a Plzni. Ke konci roku bude na ČD více než stovka strojvedoucích s odbornou způsobilostí pro provoz pod dohledem ETCS.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Flotila Lišek na Plzeňsku je kompletníFlotila Lišek na Plzeňsku je kompletní

11.3.2025 - Dodávka moderních motorových jednotek RegioFox do Plzeňského kraje byla úspěšně završena. České dráhy začátkem února převzaly poslední dva kusy z dodávky celkem 10 nových vlaků od polského výrobce PESA Bydgoszcz. Jednotky… »

České dráhy loni přepravily o 3 % cestujících víceČeské dráhy loni přepravily o 3 % cestujících více

7.3.2025 - Vlaky Českých drah v roce 2024 přepravily téměř 169 milionů cestujících, kteří v nich ujeli celkem 8,28 miliardy kilometrů. To je meziročně o tři procenta více. Počet přepravených zákazníků vzrostl na vnitrostátních a… »

Pod hlavním nádražím vyroste nová dvoupatrová stanicePod hlavním nádražím vyroste nová dvoupatrová stanice

3.3.2025 - V Praze by v budoucnu měla přímo pod stávajícím hlavním nádražím vzniknout nová dvoupatrová železniční stanice. Další čtyři podzemní zastávky vyrostou na nedalekém Václavském náměstí, Karlově náměstí, v Karlíně a na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika