Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

31.3.2016 – autor: REDAKCE

Jednodušší ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky mobilního zařízení a dlaždicové uspořádání hlavní stránky vlakového portálu, jazykové mutace a další novinky přináší nový vlakový portál ve vlacích SC Pendolino. Instalován byl během března. V následujících měsících by se měl stejný informační a zábavní portál objevit také ve vlacích ČD railjet a v elektrických rychlíkových jednotkách InterPanter.

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

Další novinkou portálu je responsivní webdesign, který se automaticky přizpůsobuje displeji používaného mobilního zařízení, například notebooku nebo mobilnímu telefonu.  Novinkou v obsahu jsou vedle jazykových mutací, angličtiny a němčiny, také mapy s vyznačením zájmových bodů v okolí tratě. Ty upozorňují na různé turistické cíle a zajímavosti, například technické, kulturní nebo přírodní památky. Zcela nová je také nabídka audioknih.

V nabídce vlakového portálu zůstávají osvědčené služby a nabídky, jako jsou informace o jízdě vlaku, sledování jízdy přes web kameru na stanovišti strojvedoucího, filmy, hudba nebo různé hry.

Vlakový portál mají v současnosti k dispozici cestující ve spojích SC Pendolino na lince od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice po Olomouc, Ostravu a dále na Slovensko do Košic. Připravuje se jeho spuštění také v railjetech (modré jednotky ČD railjet) na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz a později také v jednotkách InterPanter na tratích Praha – Pardubice – Svitavy – Brno a Brno – Břeclav – Otrokovice – Přerov – Olomouc.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika