Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

31.3.2016 – autor: REDAKCE

Jednodušší ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky mobilního zařízení a dlaždicové uspořádání hlavní stránky vlakového portálu, jazykové mutace a další novinky přináší nový vlakový portál ve vlacích SC Pendolino. Instalován byl během března. V následujících měsících by se měl stejný informační a zábavní portál objevit také ve vlacích ČD railjet a v elektrických rychlíkových jednotkách InterPanter.

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

Další novinkou portálu je responsivní webdesign, který se automaticky přizpůsobuje displeji používaného mobilního zařízení, například notebooku nebo mobilnímu telefonu.  Novinkou v obsahu jsou vedle jazykových mutací, angličtiny a němčiny, také mapy s vyznačením zájmových bodů v okolí tratě. Ty upozorňují na různé turistické cíle a zajímavosti, například technické, kulturní nebo přírodní památky. Zcela nová je také nabídka audioknih.

V nabídce vlakového portálu zůstávají osvědčené služby a nabídky, jako jsou informace o jízdě vlaku, sledování jízdy přes web kameru na stanovišti strojvedoucího, filmy, hudba nebo různé hry.

Vlakový portál mají v současnosti k dispozici cestující ve spojích SC Pendolino na lince od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice po Olomouc, Ostravu a dále na Slovensko do Košic. Připravuje se jeho spuštění také v railjetech (modré jednotky ČD railjet) na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz a později také v jednotkách InterPanter na tratích Praha – Pardubice – Svitavy – Brno a Brno – Břeclav – Otrokovice – Přerov – Olomouc.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika