Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy převzaly další tři Vectrony

České dráhy převzaly další tři Vectrony

6.6.2022

České dráhy převzaly od společnosti RSL další tři lokomotivy Siemens Vectron. V příštích týdnech dopravce rozšíří provoz těchto strojů v západních Čechách. ČD nyní využívají 23 Vectronů.

České dráhy převzaly další tři Vectrony

Pravidelně je nasazují na vlacích Berliner do Berlína, Hamburku a Kielu, Slovácký expres z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště a na Západních expresech z Prahy do Chebu. Nové Vectrony od poloviny června nahradí lokomotivy řady 362 na zbývajícím výkonu na Západním expresu a také na vlacích Krušnohor mezi Chebem a Ústím nad Labem. Na západě republiky tak budou jezdit nejmodernější vlaky u nás, expresní soupravy InterJet a lokomotivy Vectron. Do konce roku převezmou České dráhy do provozu ještě čtyři hnací vozidla Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL a jejich celkový počet se rozroste na 27 strojů. Lokomotivy Vectron mají maximální rychlost 200 km/h a výkon 6 400 kW. Jsou vybavené nejmodernějším zařízením, například digitální mobilní komunikací GSM-R nebo vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika