Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

21.12.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Desátý rok úspěšné spolupráce národního dopravce s Nadací Křižovatka, která se jako jediná v České republice zaobírá prevencí syndromu náhlého úmrtí dítěte, byla završena předáním jubilejního dvoustého monitoru dechu Babysense.

České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

Každý monitor dechu stojí okolo tří tisíc korun a díky sponzorům se tak mohou dostat do celé řady nemocnic. České dráhy předaly od roku 2009 monitory dechu do celkem třiceti tří zařízení v Čechách a na Moravě. Monitory dechu nejsou běžným vybavením nemocnic, jež většinou nemají na tyto přístroje ani vyhrazeny finanční prostředky. V rámci předání dvoustého přístroje poděkovala ředitelka Nadace Křižovatka Štěpánka Pokorníková členovi představenstva Michalu Štěpánovi za osobní nasazení a empatii k nezbytným potřebám zdravotnických zařízení. Štěpán uvedl, že podpora projektu je součástí celého spektra různých aktivit společenské odpovědnosti národního dopravce s akcentem na záchranu lidských životů. Vedle tohoto projektu je zajímavý rovněž junior program, Preventivní vlak a mnohé další.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1.5

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika