Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

8.2.2023

České dráhy koupily dalších 11 starších nízkopodlažních vozů Stadler RS1 za 12,995 milionu eur, v přepočtu zhruba 320 milionů korun. Dříve jezdily na německých tratích. Flotila vozidel ČD, známých jako RegioSpider, se tak rozroste na 67 kusů. Záměr odkupu 11 vozů je součástí investičního plánu.

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

„Odkupem reagujeme na smluvní požadavky objednavatelů na dopravní obslužnost v závazku veřejné služby u kategorie vozidel DMU70, kde po roce 2025 vzniká potřeba vybavení zařízením ETCS,“ řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta. Všech 11 vozidel absolvuje periodickou obnovu u prodejce, při níž budou instalovány bezbariérové toalety. Po dohodě s objednavatelem je dopravce vybaví wi-fi, elektrickými zásuvkami, informačním systémem a změní se i barevné provedení laku. Vyjet by měly v první polovině roku 2024, a to v Ústeckém a Středočeském kraji, přičemž se v současnosti jedná o konkrétních tratích.

Zájem o provozování tohoto typu motorových vozů mají ale i jinde, například v Libereckém kraji. Flotila nízkopodlažních motorových vozů Stadler RS1 ve vlastnictví Českých drah se rozroste na 67 kusů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika