Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

8.2.2023

České dráhy koupily dalších 11 starších nízkopodlažních vozů Stadler RS1 za 12,995 milionu eur, v přepočtu zhruba 320 milionů korun. Dříve jezdily na německých tratích. Flotila vozidel ČD, známých jako RegioSpider, se tak rozroste na 67 kusů. Záměr odkupu 11 vozů je součástí investičního plánu.

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

„Odkupem reagujeme na smluvní požadavky objednavatelů na dopravní obslužnost v závazku veřejné služby u kategorie vozidel DMU70, kde po roce 2025 vzniká potřeba vybavení zařízením ETCS,“ řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta. Všech 11 vozidel absolvuje periodickou obnovu u prodejce, při níž budou instalovány bezbariérové toalety. Po dohodě s objednavatelem je dopravce vybaví wi-fi, elektrickými zásuvkami, informačním systémem a změní se i barevné provedení laku. Vyjet by měly v první polovině roku 2024, a to v Ústeckém a Středočeském kraji, přičemž se v současnosti jedná o konkrétních tratích.

Zájem o provozování tohoto typu motorových vozů mají ale i jinde, například v Libereckém kraji. Flotila nízkopodlažních motorových vozů Stadler RS1 ve vlastnictví Českých drah se rozroste na 67 kusů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Prahu s Baltem spojí nová linka Prahu s Baltem spojí nová linka

7.12.2023 - České dráhy a Ministerstvo dopravy ČR s ročním předstihem uzavřely desetiletou smlouvu na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou dopravou na lince Ex 32 Praha – Pardubice – Lichkov státní hranice (–… »

České dráhy objednaly dalších 30 RegioFoxůČeské dráhy objednaly dalších 30 RegioFoxů

3.12.2023 - České dráhy a Ministerstvo dopravy ČR s ročním předstihem uzavřely desetiletou smlouvu na zajištění veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou dopravou na lince Ex 32 Praha – Pardubice – Lichkov státní hranice (–… »

Bardotky všech barev se setkaly v LužnéBardotky všech barev se setkaly v Lužné

20.11.2023 - I přes nepříliš vlídné počasí zamířily o víkendu 7. a 8. října stovky příznivců ladných tvarů do Lužné u Rakovníka. Měli dobrý důvod, do ČD Muzea totiž zamířili ti nejzajímavější dochovaní zástupci lokomotivních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika