Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

17.8.2020 – autor: MARTIN HARÁK

České dráhy představily 3. července prototyp sériového provedení modernizovaného vozu Bdmtee, o kterém jsme podrobně informovali v Železničáři číslo 7. Slavnostní prezentace se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se svým náměstkem pro dopravu Michalem Kortyšem a také náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Jiří Ješeta.

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

Jak zdůraznil hejtman Netolický, modernizovaný vůz je výsledkem desetileté smlouvy mezi krajem aČeskými drahami, kde Pardubičtí požadovali významné zlepšení komfortu železničních vozidel. „Doba se mění acestující mají oprávněné požadavky jak napohodlné sedačky, tak namožnost připojení notebooků, mobilních telefonů či wi-fi připojení,“ řekl hejtman. Michal Kortyš zdůraznil nejen nadstandardní spolupráci sČD, ale ispokojenost sakceptací řady připomínek kraje směřujících kvylepšení interiéru. Modernizované vozy budou běžně jezdit vetřívozových soupravách typu push-pull především nakrajské páteřní trase zČeské Třebové přes Pardubice doPřelouče adále až dostředočeského Kolína.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

Německé dráhy sázejí na zákaznická videocentraNěmecké dráhy sázejí na zákaznická videocentra

31.8.2020 - Pandemie koronaviru urychlila nástup elektronické komunikace. Firmy po celém světě kvůli bezpečnosti přešly na práci z domova. Schůzky a porady se odehrávaly on-line prostřednictvím internetu jako videokonference a videohovory. Patrný… »

Britové staví vysokorychlostní trať HS2Britové staví vysokorychlostní trať HS2

28.8.2020 - Britská vláda letos v únoru rozhodla o pokračování projektu novostavby vysokorychlostní trati High Speed 2 (HS2) z Londýna do měst Birmingham, Crewe, Manchester a Leeds. Po dalších přípravách oznámilo 15. dubna britské ministerstvo… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika