Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

6.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Technologie wi-fi, kterou se lze připojit k internetu, se rozšíří i do dalších osobních vozů Českých drah. Národní dopravce již vypsal veřejnou zakázku na dodavatele technického vybavení.

ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

Dodávku v polovině srpna schválilo i představenstvo akciové společnosti. Technologie bude postupně instalována do devětaosmdesáti vagonů řad Bdpee, ABmz a ABpee. Všechny vozy by měly službu poskytovat již v příštím roce, nicméně České dráhy chtějí „wifinu“ dostat i do další více než stovky vagonů. K začátku jízdního řádu 2016 nabízely ČD wi-fi v celkem 529 vlacích, z toho bylo 108 dálkových spojů a 421 vlaků regionálních.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika