Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD přepravily turisty do Libavé

ČD přepravily turisty do Libavé

16.5.2022 – autor: PETR SLONEK

První květnovou neděli se uskutečnila tradiční cykloturistická akce na území Vojenského újezdu Libavá na Olomoucku – Bílý kámen 2022. Do jindy střeženého a veřejnosti celoročně nepřístupného armádního prostoru zavítalo 3 455 cyklistů a pěších turistů.

ČD přepravily turisty do Libavé

Návštěvnost byla ve srovnání s loňskem, kdy organizátoři termín přesunuli kvůli epidemii Covid-19 na srpen, dvojnásobná. Lidé mohli navštívit například skalisko Bílý kámen, zámeček Bores, odsvěcený libavský kostel nebo poutní kostel ve Staré Vodě. Většinu účastníků tvořili i letos cyklisté. České dráhy ve spolupráci s organizátory 28. ročníku akce, konané pod záštitou Olomouckého kraje, vypravily speciální vlak z Olomouce do Moravského Berouna a zpět v čele s lokomotivou řady 750. Cestující měli k dispozici tři vozy Bdt s celkovým počtem 256 míst k sezení a dva zavazadlové vozy řady Ds pro přepravu až sta kol a koloběžek. Obsazenost byla 80 %. Další cyklisty přepravil následný rychlík R 845 Praděd. Stejně jako v minulých ročnících i letos si zájemci mohli zapůjčit kolo v ČD Bike.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika