Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD postaví novou správkárenskou halu

ČD postaví novou správkárenskou halu

21.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

V Českých Budějovicích vyroste nová hala pro údržbu osobních vlaků Českých drah. Budova za několik stovek milionů korun by měla být hotová do čtyř let. Nyní ČD zpracovávají investiční záměr a připravují vypsání veřejné zakázky na zhotovení projektové dokumentace.

ČD postaví novou správkárenskou halu

Podle Michala Krause, náměstka generálního ředitele ČD pro provoz, bude nový areál sloužit k údržbě elektrických i motorových vozidel. Hala bude 165 metrů dlouhá a měla by mít tři koleje. Nyní na jihu Čech dopravce provozuje čtyři jednotky řady 650, dalších deset je objednaných. Do zdejší flotily přibude i sedmička nových motorových jednotek. Kromě nových souprav by v Budějovicích péči dostávala i vozidla obsluhující relaci Praha – České Budějovice – Linec. ČD budují opravárenskou halu v Brně, v přípravě je i v Plzni. Zrekonstruované je správkárenské zázemí v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka, myčky souprav v Bohumíně a Českých Budějovicích a zhruba dva roky bude sloužit i nová hala v rakovnickém depu.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Alstom slaví, může koupit svého rivala

9.10.2020 - Francouzský výrobce vlaků Alstom koupí svého kanadského rivala, firmu Bombardier Transportation. Firmy informaci potvrdily v tiskové zprávě s tím, že plánovanou transakci již schválila Evropská komise. Spojením obou společností… »

V Polsku budují nové tratě a letištní terminálV Polsku budují nové tratě a letištní terminál

8.10.2020 - V sousedním Polsku začala vznikat nová významná evropská letecká křižovatka pro navazující či začínající lety do většiny částí Asie. Stavba velkého letiště nedaleko polské metropole Varšavy zároveň zajistí komfortní… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika