Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény. ČD spolupracují s ministerstvem zdravotnictví, které zároveň poskytuje odborné vedení a přenos informací prostřednictvím svého systému.

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

K trasování není potřeba telefonní linka, využívá se datové spojení. „Ráda bych ocenila vstřícnost našich zaměstnanců, kteří nezištně nabídli pomoc při zjišťování rizikových kontaktů v souvislosti s šířením koronaviru. Ujali se nelehkého úkolu, ale věřím, že svými komunikačními schopnostmi přispějí k řešení pandemie,“ řekla ředitelka ZAP Jitka Kubíková, která koordinuje trasování za ČD. Do trasování jsou zapojené i další společnosti, například Skupina ČEZ, Komerční banka, Česká spořitelna, Raiffeisenbank nebo innogy.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Rekonstrukci okruhu urychlil speciální strojRekonstrukci okruhu urychlil speciální stroj

30.11.2020 - Zákazníkům Výzkumného Ústavu Železničního bude od poloviny listopadu opět sloužit malý okruh Zkušebního centra VUZ Velim. Zavřený byl kvůli generální rekonstrukci dvou třetin své délky. Na zakázce se podílel i bezmála… »

Ergonomie: Neviditelný průvodce pohodlným cestovánímErgonomie: Neviditelný průvodce pohodlným cestováním

27.11.2020 - K nástupišti přijede vlak, nastoupíte, pohodlně se usadíte, uspořádáte si stoleček a područky, rozsvítíte čtecí lampičku, opřete nohy o podnožky a čekáte, až se vlak rozjede. Aby tohle bylo možné, musel někdo vůz vyrobit a na… »

ČD nepodceňují očistu interiéru vozůČD nepodceňují očistu interiéru vozů

26.11.2020 - V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací České dráhy přijaly řadu opatření, jejichž cílem je zabránit šíření onemocnění COVID-19. Dopravce intenzivně čistí a dezinfikuje všechny vlaky, cestující zároveň žádá o… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika