Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

17.10.2022

Evropská komise (EK) vydala prohlášení, v němž informovala o uzavření antimonopolního šetření údajných podnákladových cen na lince Praha – Ostrava. EK tak na základě všech důkazů, které národní dopravce předložil, neshledala na straně ČD závadné jednání.

ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

Případ označovaný EK jako Falcon byl v šetření cca 12 let a týkal se údajného zneužití dominantního postavení ze strany Českých drah na lince Praha – Ostrava. „Skvělá zpráva pro České dráhy. Od Evropské komise jsme obdrželi rozhodnutí v kauze údajně podnákladových cen na lince Praha – Ostrava. Tvrzené protisoutěžní jednání, ke kterému mělo dojít ze strany ČD, nebylo shledáno opodstatněným. Velké zadostiučinění po letech vleklé kauzy,“ komentoval uzavření kauzy předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. ČD od začátku trvaly na tom, že z jejich strany nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání. Evropské komisi o tom předložily řadu důkazů. Komise dospěla k závěru, že důkazy nepotvrdily její původní obavy, a proto se rozhodla šetření uzavřít. 


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika