Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela ojedinělou stejnosměrnou napájecí soustavu 1 500 V.

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

Testy souvisejí s ověřením jízdy moderních unifikovaných vozidel na lokálních tratích budovaných před více než 100 lety s minimálními požadovanými parametry, především pak s minimálními poloměry oblouků, které místy dosahují pouze 125 metrů. ČD chtějí ověřit průjezd moderních souprav s délkou jednotlivých vozů až 26,45 metru a s velkou vzdáleností otočných bodů podvozků oblouky o malém poloměru. Půjde o tzv. úplnou jízdní zkoušku. Odehrát by se měly po ukončení turistické sezony na podzim. Na trati Rybník – Lipno by měly proběhnout vlastní silou, v případě tratě Tábor – Bechyně by byly jednotky taženy/tlačeny motorovou lokomotivou. Zkoušky poslouží pro ověření možností případného budoucího provozu jednotek RegioPanter řady 650 na těchto tratích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Alstom slaví, může koupit svého rivala

9.10.2020 - Francouzský výrobce vlaků Alstom koupí svého kanadského rivala, firmu Bombardier Transportation. Firmy informaci potvrdily v tiskové zprávě s tím, že plánovanou transakci již schválila Evropská komise. Spojením obou společností… »

V Polsku budují nové tratě a letištní terminálV Polsku budují nové tratě a letištní terminál

8.10.2020 - V sousedním Polsku začala vznikat nová významná evropská letecká křižovatka pro navazující či začínající lety do většiny částí Asie. Stavba velkého letiště nedaleko polské metropole Varšavy zároveň zajistí komfortní… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika