Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet

ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet

11.4.2022

České dráhy ve spolupráci se společností Siemens Mobility uskutečnily ve dnech 22. až 24. března praktické ověření spolupráce lokomotiv Vectron s netrakční jednotkou railjet. Cílem zkoušky bylo reálné otestování a doladění spolupráce softwaru na lokomotivách řady 193 Siemens Vectron, které provozují ČD, a modrých netrakčních jednotek ČD railjet.

ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet
Ověřována byla spolupráce lokomotivy a jednotky jak v taženém, tak v sunutém režimu, a také součinnost dalších ovládacích prvků včetně stranově selektivního ovládání dveří. „Díky ověření spolupráce lokomotiv Vectron a jednotek railjet můžeme v budoucnosti pružně reagovat na provozní potřeby při závadě plánované řady lokomotiv 1216 nebo při nasazení jednotek railjet jako náhrad za Pendolina nebo InterJety do Ostravy a Chebu,“ řekl Tomáš Mohr, ředitel odboru provozu osobní dopravy. Pro testování byla přistavena lokomotiva 193.683 Siemens Vectron pronajatá od společnosti RSL a railjet č. 01. Nejprve se odehrály statické zkoušky v areálu provozního pracoviště Praha jih, poté byla souprava nasazena na vlaky Západní expres na spoje IC 566 a 557 v úseku Praha – Stříbro – Praha a na závěr na spoje IC 566, 559, 560 a 565 v trase Praha – Cheb – Praha.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika