Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

20.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Listopad se už tradičně stal obdobím pro charitativní událost zvanou Movember. České dráhy, SŽDC a Drážní úřad se rozhodly, že i letos tuto akci společně podpoří.

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

Movember je jednou z celosvětových charitativních aktivit, která podporuje boj proti rakovině. Zaměřuje se na popularizaci mužského zdraví, konkrétně rakoviny prostaty, která muže nejvíce postihuje ve věku 40 až 70 let. České dráhy už potřetí za sebou vypraví v listopadu kníraté Pendolino. Lidé se tak mohou svézt jednotkou, která bude ozdobená slušivým knírem. „Touto akcí upozorňujeme nejen cestující, ale i všechny železničáře, že je vhodné se zabývat také vlastním zdravím,“ řekla Lenka Voplatková, ředitelka Odboru vnější komunikace ČD. „Lidé si snad i díky kníratému Pendolinu uvědomí, že si mohou zajít na preventivní vyšetření a předejít možným zdravotním komplikacím.“ Movember lze podpořit několika způsoby. Můžete si například nechat růst celý listopad knír, který symbolicky na konci měsíce oholíte. Přispět lze také finančně, přičemž celý výtěžek je věnován boji proti rakovině. Učinit tak je možné i prostřednictvím skupiny DRÁŽŇÁCI na webové stránce http://moteam.co/draznaci.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika