Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

20.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Listopad se už tradičně stal obdobím pro charitativní událost zvanou Movember. České dráhy, SŽDC a Drážní úřad se rozhodly, že i letos tuto akci společně podpoří.

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

Movember je jednou z celosvětových charitativních aktivit, která podporuje boj proti rakovině. Zaměřuje se na popularizaci mužského zdraví, konkrétně rakoviny prostaty, která muže nejvíce postihuje ve věku 40 až 70 let. České dráhy už potřetí za sebou vypraví v listopadu kníraté Pendolino. Lidé se tak mohou svézt jednotkou, která bude ozdobená slušivým knírem. „Touto akcí upozorňujeme nejen cestující, ale i všechny železničáře, že je vhodné se zabývat také vlastním zdravím,“ řekla Lenka Voplatková, ředitelka Odboru vnější komunikace ČD. „Lidé si snad i díky kníratému Pendolinu uvědomí, že si mohou zajít na preventivní vyšetření a předejít možným zdravotním komplikacím.“ Movember lze podpořit několika způsoby. Můžete si například nechat růst celý listopad knír, který symbolicky na konci měsíce oholíte. Přispět lze také finančně, přičemž celý výtěžek je věnován boji proti rakovině. Učinit tak je možné i prostřednictvím skupiny DRÁŽŇÁCI na webové stránce http://moteam.co/draznaci.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

První motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončenímPrvní motorové vlaky řady 847 od Pesy jsou před dokončením

9.12.2022 - Polský výrobce vlaků Pesa Bydhošť prezentoval na pravidelném kontrolním dni stav objednávky 66 dvoučlánkových motorových vlaků řady 847. Ty by měly přibližně za rok zamířit do Středočeského, Jihočeského a Pardubického kraje,… »

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika