Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

13.2.2023 – autor: PETR SLONEK

Už na jaře začne fungovat nová moderní myčka vlaků na Vysočině. Nové zařízení Oblastního centra údržby Východ (OCÚ) dokáže v maximální míře spořit vodu, protože bude až z 80 % procent využívat vodu recyklovanou.

ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

Stavba kryté myčky umožní celoroční mytí skříní železničních vozidel a zároveň zvýší kapacitu údržby. Zařízení v Havlíčkově Brodě začalo budovat na začátku loňského roku Oblastní centrum údržby Východ. Díky použití moderních technologií a postupů s minimalizací dopadů na životní prostředí a používání recyklované vody výrazně přispěje ke zlepšení ekologických aspektů údržby vozidel v regionu Vysočina. Stavba kryté myčky zároveň zvýší kapacitu mytí, která zohledňuje i potřeby dané smluvními závazky. V letech 2023 a 2024 se totiž chystá velká modernizace vozového parku v hav­líčkobrodském středisku údržby vozidel. Domov tu najdou nové elektrické jednotky RegioPanter a motorové vozy od společnosti PESA. Kromě těchto nových jednotek se tu budou mýt i dalších druhy osobních vozů a hnacích vozidel.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika