Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD Bus má deset nových vozidel

ČD Bus má deset nových vozidel

12.1.2024 – autor: PETR SLONEK

Autobusový dopravce ČD Bus nedávno převzal desítku nových vozidel. Nízkopodlažní autobusy mají kapacitu 45 míst k sezení a součástí jejich výbavy je například klimatizace, vyklápěcí nájezdová plošina nebo couvací kamera. V následujících měsících budou zajišťovat přepravu cestujících během výluk v Jihomoravském, Plzeňském a Královéhradeckém kraji.

ČD Bus má deset nových vozidel

Investice do rozvoje a modernizace vozidlového parku ČD Bus se plánuje i v příštích letech. Nové autobusy Iveco si zástupci této společnosti, jež je dceřinou firmou Českých drah, převzali koncem prosince. Vozidla zároveň obdržela firemní vizuál a jsou tak připravena vozit cestující v rámci náhradní autobusové dopravy při výlukách na železnici. 
„Máme velkou radost, že se náš vozidlový park tak významně rozrostl. Jedná se o nízkopodlažní autobusy s kapacitou pětačtyřicet sedadel, pohodlně do nich nastoupí cestující s kočárkem, lidé s omezenou možností pohybu a díky vyklápěcí nájezdové plošině mohou bez problému cestovat i lidé na invalidním vozíku. Samozřejmě nechybí ani klimatizace,“ vyjmenoval prvky výbavy předseda představenstva ČD Bus Adam Svojanovský. „Chceme zákazníkům poskytnout maximum, aby když už musejí kvůli výluce přesedat, cestovali pohodlně a bez překážek. V roce 2024  plánujeme nakoupit další tři desítky autobusů a v tomto trendu bude společnost pokračovat i v dalších letech,“ řekl.  

Snížení nákladů
Hlavní provozovna společnosti je na jižní Moravě, firma má ale celorepublikovou působnost, letos otevřela novou pobočku na Plzeňsku. Další provozovny se chystají. Hlavním impulzem k pořízení autobusového dopravce byly pro ČD často přemrštěné ceny externích firem za náhradní autobusovou dopravu během výluk. „Roční náklady na dopravu během výluk nebo mimořádností na železnici se pohybují v řádech stamilionů korun. Díky pořízení vlastního autobusového dopravce se nám podařilo snížit náklady na náhradní autobusovou dopravu o desítky milionů. Nově pořízené autobusy budou příští rok jezdit při výlukách ve třech krajích – Plzeňském, Královéhradeckém a Jihomoravském,“ přiblížil nasazení vozů člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Vzhledem k postupné expanzi firmy probíhá průběžně také nábor nových zaměstnanců. „Díky dalšímu rozšiřování u nás mají otevřené dveře zájemci o práci řidiče. Nabízíme jim stabilní zázemí a záštitu národního dopravce. Uplatnění nabízíme napříč celou republikou,“ dodal Adam Svojanovský. 
 

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika