Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

28.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci 18. ročníku Brněnských dnů bez úrazů, který byl zaměřen na možnosti prevence včetně toho, jak se zachovat, pokud se již nějaká nehoda stane, dorazil zcela mimořádně do jihomoravské metropole ve dnech 7. až 9. června Preventivní vlak.

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Pořadatelem celé akce se stal Magistrát města Brna, který akci v jižní části brněnského hlavního nádraží zorganizoval s národním železničním dopravcem a jeho dceřinou společností ČD Cargo, správcem infrastruktury SŽDC a Policií České republiky. Cílem celé akce, kde nechyběly ani praktické ukázky železničního Hasičského záchranného sboru, promítání filmu a přednáška, byla především osvěta. Ta by měla děti a mladé lidi důsledně varovat před rizikovým chováním na železnici. Žáci a studenti brněnských škol si tak mohli v reálném prostředí železnice uvědomit rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami a skutečným světem, kde mají k dispozici jen jeden život, k němuž je potřeba přistupovat s respektem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 2

Další články této rubriky

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

Novinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semaforNovinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semafor

13.5.2024 - Cestující využívající dálkové vlaky nyní mohou snadno zjistit předpokládanou obsazenost konkrétního spoje. Umožňuje to novinka, kterou ve svém e-shopu na www.cd.cz České dráhy spustily v pilotním provozu na konci března. Systém… »

Léto v jídelních vozech ČD začíná už v květnuLéto v jídelních vozech ČD začíná už v květnu

9.5.2024 - Přestože je astronomické léto ještě relativně daleko před námi a s tím meteorologickým si nikdy nemůžeme být úplně jistí, do jídelních vozů a bistrovozů Českých drah dorazilo gastronomické léto již na začátku května. Na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika