Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

28.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci 18. ročníku Brněnských dnů bez úrazů, který byl zaměřen na možnosti prevence včetně toho, jak se zachovat, pokud se již nějaká nehoda stane, dorazil zcela mimořádně do jihomoravské metropole ve dnech 7. až 9. června Preventivní vlak.

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Pořadatelem celé akce se stal Magistrát města Brna, který akci v jižní části brněnského hlavního nádraží zorganizoval s národním železničním dopravcem a jeho dceřinou společností ČD Cargo, správcem infrastruktury SŽDC a Policií České republiky. Cílem celé akce, kde nechyběly ani praktické ukázky železničního Hasičského záchranného sboru, promítání filmu a přednáška, byla především osvěta. Ta by měla děti a mladé lidi důsledně varovat před rizikovým chováním na železnici. Žáci a studenti brněnských škol si tak mohli v reálném prostředí železnice uvědomit rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami a skutečným světem, kde mají k dispozici jen jeden život, k němuž je potřeba přistupovat s respektem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 2

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika