Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

28.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci 18. ročníku Brněnských dnů bez úrazů, který byl zaměřen na možnosti prevence včetně toho, jak se zachovat, pokud se již nějaká nehoda stane, dorazil zcela mimořádně do jihomoravské metropole ve dnech 7. až 9. června Preventivní vlak.

Brněnské dny bez úrazu s Preventivním vlakem

Pořadatelem celé akce se stal Magistrát města Brna, který akci v jižní části brněnského hlavního nádraží zorganizoval s národním železničním dopravcem a jeho dceřinou společností ČD Cargo, správcem infrastruktury SŽDC a Policií České republiky. Cílem celé akce, kde nechyběly ani praktické ukázky železničního Hasičského záchranného sboru, promítání filmu a přednáška, byla především osvěta. Ta by měla děti a mladé lidi důsledně varovat před rizikovým chováním na železnici. Žáci a studenti brněnských škol si tak mohli v reálném prostředí železnice uvědomit rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami a skutečným světem, kde mají k dispozici jen jeden život, k němuž je potřeba přistupovat s respektem.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 2

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika