Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Bezdružické parní léto opět lákalo

Bezdružické parní léto opět lákalo

14.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Bezdružické parní léto si začátkem srpna odbylo své druhé a tedy letošní poslední dějství. A zatímco první akce byla poznamenána absencí parní lokomotivy, na druhé už se na trati z Bezdružic do Cebivi pyšnila lokomotiva řady 313.902 (pod číslem 88 3627 Deutsche Reichsbahn).

Bezdružické parní léto opět lákalo

V obou případech ale hrál hlavní roli i dieselový Hektor T435.0145. Začátkem srpna musel být zařazen z bezpečnostních důvodů – na Tachovsku panovalo sucho a parnička by mohla zapálit okolní pole. V kopcovitých úsecích tedy Hektor sloužil coby postrk. Podle Marka Plochého, manažera ČD Nostalgie, se na obě tradiční západočeské akce vypravily tisíce lidí. Výlety po lokálce navíc okořenilo přepadení vlaku banderovci v údolí říčky Hadovky anebo vystoupení Švejk Bandu a taneční skupiny Althea. Kromě nostalgických souprav spojujících Bezdružice s Cebiví, respektive Kokašicemi, jezdil do Teplé i zvláštní výletní autobus Karosa ŠL.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.56

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika