Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Bezdružické parní léto opět lákalo

Bezdružické parní léto opět lákalo

14.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Bezdružické parní léto si začátkem srpna odbylo své druhé a tedy letošní poslední dějství. A zatímco první akce byla poznamenána absencí parní lokomotivy, na druhé už se na trati z Bezdružic do Cebivi pyšnila lokomotiva řady 313.902 (pod číslem 88 3627 Deutsche Reichsbahn).

Bezdružické parní léto opět lákalo

V obou případech ale hrál hlavní roli i dieselový Hektor T435.0145. Začátkem srpna musel být zařazen z bezpečnostních důvodů – na Tachovsku panovalo sucho a parnička by mohla zapálit okolní pole. V kopcovitých úsecích tedy Hektor sloužil coby postrk. Podle Marka Plochého, manažera ČD Nostalgie, se na obě tradiční západočeské akce vypravily tisíce lidí. Výlety po lokálce navíc okořenilo přepadení vlaku banderovci v údolí říčky Hadovky anebo vystoupení Švejk Bandu a taneční skupiny Althea. Kromě nostalgických souprav spojujících Bezdružice s Cebiví, respektive Kokašicemi, jezdil do Teplé i zvláštní výletní autobus Karosa ŠL.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.56

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika