Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

6.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Na stránkách Železničáře, konkrétně v posledním vydání loňského roku, jsme přinesli příběh pardubického strojvedoucího Petra Horčičky. Díky němu se podařilo získat poměrně značné množství finančních prostředků pro sociálně slabší rodinu, která loni na podzim přišla tragicky o svého živitele.

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Díky panu strojvedoucímu a pomoci a pochopení členů internetového fóra chromag a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, jenž si vzal sbírku na starosti, je vícečlenná rodina z východních Čech částečně finančně zabezpečena. Jako vyjádření poděkování všem zájemcům, kteří přispěli nemalými částkami na podporu postižené rodiny, národní dopravce v sobotu 13. ledna zorganizoval možnost svezení motorovým vlakem RegioShark z Pardubic do Hlinska v Čechách a zpět. Ten vedl na pravidelném spoji sám Petr Horčička, který navíc ochotně stroj a jeho vybavení předvedl zájemcům v obratové stanici. Pro řadu účastníků z celé republiky včetně jejich dětí to byla možnost se poprvé v životě svézt vlakem, a navíc nejmodernější motorovou jednotkou z flotily Českých drah.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 5

Další články této rubriky

Vyšel další Vědeckotechnický sborník ČDVyšel další Vědeckotechnický sborník ČD

24.6.2019 - Začátkem měsíce vyšlo nové, v pořadí již 47. číslo Vědeckotechnického sborníku ČD, které je pro širokou veřejnost k dispozici na webových stránkách https://vts.cd.cz/ . Sborník vychází dvakrát ročně a je zařazen na seznam… »

Vícesystémy v Německu: minulost i současnostVícesystémy v Německu: minulost i současnost

24.6.2019 - Německo v zimě zažilo praktické ukončení provozu první generace vícesystémových nebo chcete-li dvoufrekvenčních elektrických lokomotiv. Ty obsluhovaly dopravu hlavně mezi Německem, Francií a Lucemburskem na soustavách 15 kV 16,7 Hz a… »

ČD Cargo dobývá RakouskoČD Cargo dobývá Rakousko

21.6.2019 - Za rok 2018 přepravila skupina ČD Cargo na vlastní licence celkem 68,4 mil. tun zboží, což je o 2,3 mil. tun více než v roce 2017. Z pohledu přepravního výkonu v čistých kilometrech (čtkm) byl meziroční progres ještě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika