Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

6.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Na stránkách Železničáře, konkrétně v posledním vydání loňského roku, jsme přinesli příběh pardubického strojvedoucího Petra Horčičky. Díky němu se podařilo získat poměrně značné množství finančních prostředků pro sociálně slabší rodinu, která loni na podzim přišla tragicky o svého živitele.

Benefiční jízda pro účastníky humanitární akce

Díky panu strojvedoucímu a pomoci a pochopení členů internetového fóra chromag a Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, jenž si vzal sbírku na starosti, je vícečlenná rodina z východních Čech částečně finančně zabezpečena. Jako vyjádření poděkování všem zájemcům, kteří přispěli nemalými částkami na podporu postižené rodiny, národní dopravce v sobotu 13. ledna zorganizoval možnost svezení motorovým vlakem RegioShark z Pardubic do Hlinska v Čechách a zpět. Ten vedl na pravidelném spoji sám Petr Horčička, který navíc ochotně stroj a jeho vybavení předvedl zájemcům v obratové stanici. Pro řadu účastníků z celé republiky včetně jejich dětí to byla možnost se poprvé v životě svézt vlakem, a navíc nejmodernější motorovou jednotkou z flotily Českých drah.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálůRocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálů

23.9.2019 - ČD Cargo patří k lídrům v používání nových přepravních technologií, zejména pak technologie Innofreight. Již řadu let je tento systém různých nástaveb využíván pro přepravy dřevní štěpky, uhlí nebo hutních výrobků či… »

Flotilu ČD doplní dva TaurusyFlotilu ČD doplní dva Taurusy

20.9.2019 - Vozidlový park Českých drah doplní dvě moderní lokomotivy Siemens Taurus. Národní dopravce je nasadí na mezinárodní linky. V Česku nejsou lokomotivy neznámé, u ČD v současnosti jezdí například se soupravami railjet. První z nich… »

Lidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlakyLidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlaky

19.9.2019 - Českým drahám roste počet osob se zdravotním postižením, které chtějí cestovat vlaky. V prvním pololetí letošního roku dopravce eviduje čtrnáctiprocentní meziroční nárůst registrovaných cestujících s handicapem vyžadujících… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika