Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

23.2.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Celkem 28 účastníků přednášek v rámci Univerzity třetího věku obdrželo 23. ledna ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží certifikát o absolvování kurzu Železniční doprava. Ten zajistilo ČVUT ve spolupráci s Českými drahami.

Absolventi dostali certifikát za úspěšné zvládnutí kurzu

Kurz se uskutečnil od října 2016 do poloviny ledna 2017 a absolventi díky němu pronikli do složitého a komplexního systému železniční dopravy. I když byl zaměřen na laiky, zúčastnilo se ho také několik bývalých pracovníků dráhy, kteří se chtěli dozvědět něco z oblastí železnice, jimiž se sami nezabývali. Kurz měl formu 13 přednášek a dvou exkurzí a byl rovnoměrně rozdělen na čtyři bloky. Absolventi se dozvěděli zajímavosti z historie železnice, organizace a plánování železniční dopravy, dopravní technologie, konstrukce železničních tratí a stanic a z řízení železničního provozu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika