Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Novinky / Denně dezinfikujeme stovky hnacích vozidel

Denně dezinfikujeme stovky hnacích vozidel

23.3.2021

Vedle prostor pro cestující dezinfikujeme denně stovky stanovišť strojvedoucích hnacích vozidel. Jen za uplynulý měsíc prošlo úklidem dezinfekčními prostředky likvidujícími koronavirus 35 000 stanovišť na 17 500 lokomotivách, hnacích vozech a jednotkách. Denně tak prochází dezinfekcí více než 600 vozidel, což je 70 % turnusové potřeby.

Při úklidu jsou dezinfekčními prostředky otřeny dotykové plochy (kliky, madla, loketní opěrky). Řídicí pult je ošetřen úklidovou firmou pod dohledem strojvedoucího nebo odpovědného pracovníka depa, případně ošetření provádí přímo pověřený provozní zaměstnanec. Dezinfekci jednotlivých prvků může kdykoliv učinit i sám strojvedoucí. Na vozidla i přímo strojvedoucím jsou poskytovány dezinfekční prostředky a OCP Západ zavedlo dokonce celý tzv. „Covidový set“ na hnacích vozidlech, který se skládá z úklidových prostředků (kbelík, utěrky včetně jednorázových, dezinfekce...), které umožňují kdykoliv svépomocí provést rychlou dezinfekci pracoviště.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 5

Další články této rubriky

Aneta Miklášová: Od příběhů železničářů se nelze lehce odpoutatAneta Miklášová: Od příběhů železničářů se nelze lehce odpoutat

4.5.2021 - Pomoc potřebným, ať už lidem či zvířatům. To jsou slova, která se člence správní rady a autorce názvu Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM (NFŽS) Anetě Miklášové vybaví při otázce, co pro ni znamená slovo charita.… »

Brejlovec vsadil na retro lak Brejlovec vsadil na retro lak

21.4.2021 - Centrum historických vozidel Českých drah (CHV) nalakovalo motorovou lokomotivu T 478.3101 (753.101). Nově nese retro nátěr, ve kterém ji mohli cestující potkat na československých tratích v roce 1982. »

Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu Změna jízdních řádů. Expresy pojedou přes Vysočinu

22.3.2021 - Stavební práce související s modernizací prvního tranzitního koridoru od 6. dubna výrazně ovlivní cestování našimi vlaky. Největší změny pak kvůli výlukám doznají dálkové vlaky linky Ex3 (Praha – Pardubice – Brno –… »

 

Všechny články rubriky Novinky

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika