Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

31.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na silně frekventovaném čtyřkolejném železničním přejezdu v jihomoravském dvojměstí Rájec-Jestřebí, který se nachází na prvním železničním koridoru, se stala nejen řada mimořádných událostí, ale současně tam v mnoha případech cestujícím ujíždí vlakové spoje. Na vině jsou takřka stále spuštěné závory, před nimiž se vždy čeká i několik minut.

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Podobně tak mohou před přejezdem uváznout i regionální autobusy zabezpečující přípoje na vlaky v rámci jihomoravského integrovaného dopravního systému. Protože je ve špičkách pracovních dnů přejezd takřka stále uzavřený, plánuje se jeho zrušení a nahrazení nadjezdem nebo podjezdem, jenž by navíc vylepšil dostupnost obou městských částí. Ty jsou nyní rozděleny železničními závorami. Navrhované zrušení úrovňového přejezdu vychází zejména ze studie s názvem Analýza zvýšení bezpečnosti úrovňových přejezdů na tranzitních železničních koridorech z roku 2016. V rámci stavby má dojít i k úplné peronizaci celé stanice, čímž se odstraní úrovňové příchody na nástupiště. Navíc se zvýší nejen kapacita celé tratě, ale i maximální průjezdná rychlost ze stávajících 140 na 160 km/h, kterou mohou využít dálkové spoje jezdící mezi Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.44

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika