Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

31.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na silně frekventovaném čtyřkolejném železničním přejezdu v jihomoravském dvojměstí Rájec-Jestřebí, který se nachází na prvním železničním koridoru, se stala nejen řada mimořádných událostí, ale současně tam v mnoha případech cestujícím ujíždí vlakové spoje. Na vině jsou takřka stále spuštěné závory, před nimiž se vždy čeká i několik minut.

Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí bude zrušen

Podobně tak mohou před přejezdem uváznout i regionální autobusy zabezpečující přípoje na vlaky v rámci jihomoravského integrovaného dopravního systému. Protože je ve špičkách pracovních dnů přejezd takřka stále uzavřený, plánuje se jeho zrušení a nahrazení nadjezdem nebo podjezdem, jenž by navíc vylepšil dostupnost obou městských částí. Ty jsou nyní rozděleny železničními závorami. Navrhované zrušení úrovňového přejezdu vychází zejména ze studie s názvem Analýza zvýšení bezpečnosti úrovňových přejezdů na tranzitních železničních koridorech z roku 2016. V rámci stavby má dojít i k úplné peronizaci celé stanice, čímž se odstraní úrovňové příchody na nástupiště. Navíc se zvýší nejen kapacita celé tratě, ale i maximální průjezdná rychlost ze stávajících 140 na 160 km/h, kterou mohou využít dálkové spoje jezdící mezi Brnem a Prahou.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.44

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika