Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

13.8.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Přímo za jízdy vlakem z olomouckého hlavního vlakového nádraží do Drahanovic a nazpět se zástupci Olomouckého kraje zabývali kvalitou cestování. Na dotazy odpovídali zástupci Českých drah v čele s obchodní manažerkou Hanou Motykovou.

Zástupci kraje hodnotili kvalitu cestování ve vlaku ČD

Nešlo přitom o speciální jízdu – radní využili pravidelný spoj při běžné frekvenci cestujících. Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha uvedl, že kraj zajímalo, zda dopravce plní smluvní podmínky. Ty se týkají především standardů kvality poskytovaných služeb pro cestování, např. v podobě klimatizace, wi-fi nebo třeba většího prostoru pro přepravu kol. V uplynulých dnech přibyla v kraji do zkušebního provozu další jednotka VT 646 Stadler, která obdržela schválení Drážního úřadu. Tato souprava bude během srpna předána do ŽOS Zvolen, aby si, stejně jako ostatní, dopřála modernizaci. Smlouvu s ČD uzavřel Olomoucký kraj na období deseti let.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika