Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

27.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zaměstnanci Českých drah v loňském roce odhalili šedesát padělaných mezinárodních jízdních dokladů. Do počtu jsou započítány i ty, které nejsou vyloženě padělané, ale pozbyly platnosti, a ty, které jsou vázané na jméno, ale cestuje na ně někdo jiný.

Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

O rok dříve jich bylo 35. Nejčastěji se jednalo o mezinárodní jízdenky Interrail a Eurail, výrazně méně jich bylo ve vnitrostátní dopravě. Národní dopravce zaměstnance na odhalování padělaných dokladů pravidelně školí a poskytuje jim podporu, pomáhá jim také výměna zkušeností mezi personálem v moderované skupině na platformě WhatsApp, anebo sdílení informací napříč evropskými dopravci zúčastněnými v organizaci COLPOFER při UIC. Nejvíce zfalšovaných dokladů zachytili Jiří Nevrla, Stanislav Hasil a Jaroslava Balážová, zaměstnanci Zákaznického personálu ČD Brno a Praha. Za skvělou práci a vůbec zájem o celou problematiku byli kolegové ohodnoceni. Věcné dary jim na začátku února v sídle pražského generálního ředitelství ČD předali Michal Štěpán, náměstek generálního ředitele ČD, a Jitka Kubíková, ředitelka Zákaznického personálu ČD. 

 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika