Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

27.2.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zaměstnanci Českých drah v loňském roce odhalili šedesát padělaných mezinárodních jízdních dokladů. Do počtu jsou započítány i ty, které nejsou vyloženě padělané, ale pozbyly platnosti, a ty, které jsou vázané na jméno, ale cestuje na ně někdo jiný.

Zaměstnanci ČD odhalili šest desítek padělků

O rok dříve jich bylo 35. Nejčastěji se jednalo o mezinárodní jízdenky Interrail a Eurail, výrazně méně jich bylo ve vnitrostátní dopravě. Národní dopravce zaměstnance na odhalování padělaných dokladů pravidelně školí a poskytuje jim podporu, pomáhá jim také výměna zkušeností mezi personálem v moderované skupině na platformě WhatsApp, anebo sdílení informací napříč evropskými dopravci zúčastněnými v organizaci COLPOFER při UIC. Nejvíce zfalšovaných dokladů zachytili Jiří Nevrla, Stanislav Hasil a Jaroslava Balážová, zaměstnanci Zákaznického personálu ČD Brno a Praha. Za skvělou práci a vůbec zájem o celou problematiku byli kolegové ohodnoceni. Věcné dary jim na začátku února v sídle pražského generálního ředitelství ČD předali Michal Štěpán, náměstek generálního ředitele ČD, a Jitka Kubíková, ředitelka Zákaznického personálu ČD. 

 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.57

Další články této rubriky

Na Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se ŠlechtičnouNa Karlovarsko vyrazil mikulášský vlak se Šlechtičnou

10.12.2023 - Poslední listopadová sobota patřila na Karlovarsku mikulášským oslavám. Krátce po půl desáté ráno vyjel na trať zvláštní historický vlak v čele s parní lokomotivou 475.111 Šlechtičnou z nádraží v Mariánských Lázních a… »

Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn Do Bechyně jsme nasadili komfortnější vozy Btn

8.12.2023 - Na lokálce z Tábora do Bechyně jezdí komfortnější vozy řady Btn. Starší dvounápravové přípojné vagony k motorovým vozům jsou nahrazeny čtyřnápravovými vozy s podvozky se vzduchovým vypružením. Vyrobila je Moravskoslezská… »

ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023ČD opět uspěly v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023

6.12.2023 - České dráhy po roce opět zvítězily v anketě Nejdůvěryhodnější značka 2023, a to v kategorii Poskytovatel dopravních služeb. Dopravce tak obhájil loňské vítězství a celkově už v této anketě posbíral šest cen. ČD zvítězily… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika