Železničář / Zpravodajství / Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích
Zákazníci ČD mohou využít cyklověž v Milovicích
13.12.2021 – autor: JOSEF HOLEK
K úschově kol na nádraží v Milovicích nově slouží cyklověž. Zákazníci ČD s platnou aplikací na In Kartě mohou využít výhodné ceny úschovného. Prvních 24 hodin je zdarma, za každý další den platí jen 5 korun. Cyklověže propojují dva významné ekologické způsoby přepravy – železnici a kolo.

Uschovat bicykl v biketoweru a pokračovat v cestě vlakem je možné už na 17 místech v republice. Cyklověž je samoobslužný skladovací systém pro kola řízený průmyslovým robotem. Uvnitř mohou cyklisté uskladnit kola v bezpečném a suchém prostředí bez přístupu jiných osob. Na kolo neprší ani se na něj nepráší a je celou dobu monitorováno kamerovým systémem. Všechna kola jsou po dobu úschovy pojištěná proti poškození a krádeži. Přístup ke kolu je 24 hodin denně. Cyklistům navíc ČD nabízejí možnost výpůjčky kol v nádražních půjčovnách. V turistické sezoně od května do října toho využilo téměř osm tisíc zákazníků. Pět poboček bude mít otevřeno i v zimní sezoně.
Foto stejných staveb v Berouně a Lysé nad Labem: Facebook BikeTower
Další články této rubriky
Na obnovu vozidel půjde více peněz
27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »
Do Velimi dorazila na testování jednotka Stadler
26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »
Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu
25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »