Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zájem o půjčovny ČD Bike roste

Zájem o půjčovny ČD Bike roste

27.9.2022 – autor: PETR SLONEK

Zájem o vypůjčení kol v provozovnách ČD Bike stále roste. Od začátku letošního roku do konce července si bicykl vypůjčilo už tři a půl tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky. Nabídka ČD Bike se nyní s ohledem na větší poptávku rozšiřuje o příslušenství ke kolům, a to o cyklobrašny a dětské vozíky.

Zájem o půjčovny ČD Bike roste

Půjčovny ČD Bike registrují za prvních sedm měsíců letošního roku celkem 3 442 vypůjčených kol, 752 elektrokol, 107 dětských kol a 42 vypůjčených koloběžek. Mezi tři nejvyužívanější půjčovny patří ta v Břeclavi a pak dvě v Karlovarském kraji, na karlovarském dolním nádraží a ve Františkových Lázních. 
„V poslední době čím dál častěji zákazníci využívají vypůjčená kola ČD Bike především na delší výlety a s tím také souvisí větší počet dotazů na možnost vypůjčit si ke kolu například cestovní brašnu. Na základě této poptávky jsme se proto rozhodli postupně půjčovny kol dovybavit a nabídku příslušenství rozšířit o cyklistické brašny na kola,“ řekla manažerka projektu ČD Bike Jana Rotreklová. Podle ní je zejména během letních měsíců patrné, že službu ČD Bike využívají hojně i rodiny s dětmi. Proto je větší zájem i o vypůjčení dětského vozíku za kolo či kola s dětskou cyklosedačkou. Právě samostatné zapůjčení dětských vozíků za kolo je novinkou letošního roku v půjčovnách ČD Bike, letos si toto příslušenství mohou zákazníci půjčit v Třeboni a v Karlových Varech na dolním nádraží.
Všech 70 půjčoven ČD Bike je otevřeno od 1. dubna do 31. října, z toho ve 23 půjčovnách jsou k dispozici elektrokola a ve 20 půjčovnách i koloběžky. Po tomto datu zůstane otevřeno 12 poboček, které mají celoroční provoz. Letos byla nově otevřena pobočka v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka a po rekonstrukci se obnovil provoz pobočky ve stanici Litoměřice město.

Výhodou jednotný ceník
Také letos platí ve všech půjčovnách ČD Bike jednotný ceník. Zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo In Kartou zaplatí za jízdní kolo jednodenní půjčovné 190 Kč, půldenní výpůjčka je vyjde na 160 Kč a za jednodenní zapůjčení elektrokola zaplatí 340 Kč. Cestující, kteří sbírají body ve věrnostním programu ČD Body, si opět mohou za 50 bodů vyzvednout voucher na bezplatné zapůjčení kola na jeden den.
Při výpůjčce na dva a více dnů je účtován násobek ceny celodenního nájemného. Při vypůjčení elektrokola na dva a více dnů je v ceně zapůjčení nabíječky na kolo. Nájemné i vratnou kauci lze hradit platební kartou. 
 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

Začíná prodej knižních jízdních řádů IDSOKZačíná prodej knižních jízdních řádů IDSOK

6.12.2022 - Prodej knižních jízdních řádů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) pro rok 2022/2023 začne 7. 12. 2022. K zakoupení je k dispozici celkem pět oblastních jízdních řádů pro Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko,… »

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika