Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Začala instalace ETCS do RegioSpiderů

Začala instalace ETCS do RegioSpiderů

7.4.2024

Dalším vozidlem Českých drah, u něhož dopravce nedávno začal s instalací evropského zabezpečovače ETCS, se staly motorové vozy Stadler RegioShuttle RS1 řady 841 a 841.2. Cestující je z tuzemských tratí dobře znají pod obchodním názvem RegioSpider.

Začala instalace ETCS do RegioSpiderů

Dodavatelem palubní části zařízení je společnost AŽD Praha. První část zakázky získala v roce 2021, a to na celkem sedmnáct vozů, které v současnosti jezdí zejména na zejména Vysočině a v Pardubickém kraji a pořídily si je samotné České dráhy v letech 2011 až 2013. Celková hodnota této objednávky činí 189,8 milionu korun. V případě druhé zakázky se jedná o vybavení Stadlerů z roku 2022, přičemž firma AŽD Praha zabezpečovačem osadí až třiadvacet vozidel řady 841.2 pocházejících z 90. let. Dopravce si je pořídil v Německu a v provozu se objeví hlavně v Pardubickém a Středočeském kraji. Hodnota této zakázky je 268 milionů korun bez DPH. Stadlery RS1 v budoucnu nahradí dožívající staré motoráky řady 810 a také jejich nástupce RegioNovy.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika