Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024

Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní lokomotivou Kafemlejnek z Lužné do Rakovníka, Krupé a Řevničova a prohlídky expozic muzea s unikátní sbírkou historických vozidel.

Začala další sezona v ČD Muzeu Lužná

K hlavním novinkám patří prodloužení úzkorozchodné muzejní drážky s rozchodem 800 mm. Koleje nyní vedou až ke vstupu do muzea. Během zahajovacího víkendu svezli zájemci na úzkorozchodném okruhu motorové i parní vlaky. V letošní sezoně chystá ČD Muzeum pro železniční fanoušky několik tematických víkendů a celou řadu historických jízd. Už o víkendu 11. a 12. května se uskuteční Parní víkend. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku parních lokomotiv na točně, jízdu historického vlaku z Prahy do Lužné i do okolí muzea. V sobotu bude zajištěna možnost nočního fotografování. V pátek 17. května bude v rámci Muzejní noci možné muzeum navštívit i ve večerních hodinách a zažít podvečerní atmosféru v depu, o víkendu 20. a 21. července se odehraje setkání drezín a 5. a 6. října si na své přijdou příznivci motorových lokomotiv Hektor. Brány muzeum uzavře 27. října.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika