Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

9.2.2023

Expresy a rychlíky mezi Prahou a Českými Budějovicemi jezdí od 11. prosince v rekordně krátkých cestovních časech. Po roce s výlukami a přestupy na náhradní dopravu se významně zvýšila přesnost spojů.

Z Prahy do Českých Budějovic rekordně a s velkou přesností spojů

ČD vypravily během prvního měsíce platnosti nového JŘ na linkách Ex7 a R17 celkem 1 756 vlaků, z toho jsme zajistili z pohledu dopravce včasnost u 1 665 spojů. Aktuálně se jedná o jednu z nejrychlejších linek a její spoje patří mezi nejspolehlivější v rámci ČR. Změny pozitivně vnímají i cestující, kteří hodnotí spokojenost v aplikaci Můj vlak. Hodnocení dodržení JŘ je díky tomu na linkách R17 a Ex7 nad celorepublikovým průměrem. Případné zpoždění je zhruba z poloviny způsobeno ostatními vlivy, jako je čekání na přípoje nebo tzv. zásahy vyšší moci. V případě započtení všech vlivů se přesnost na této lince meziročně zvýšila cca o 10 %. EC/IC zvládnou cestu mezi Prahou a Budějovicemi za 1 hodinu 40 minut. O něco pomalejší rychlíky Vltava, které mají o 7 zastávek více, zvládnou cestu za 2 hodiny 5 minut.  


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika