Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Z Meiningenu se vrátila stoletá lokomotiva 365.024

Z Meiningenu se vrátila stoletá lokomotiva 365.024

10.11.2022

Ze specializovaných dílen DB v německém Meiningenu se do železničního muzea v Lužné u Rakovníka po částečné opravě po čtyřech letech vrátila konstrukčně nejstarší česká parní lokomotiva 365.024.

Z Meiningenu se vrátila stoletá lokomotiva 365.024

Odborníci obnovili pojezd lokomotivy s kompletním vnitřním a vnějším rozvodem, opravili samotný parní stroj včetně výroby nového pravého parního válce a instalovali kotel. Rekonstrukci stroje dokončí České dráhy. Lokomotiva by měla prvně vyjet při příležitosti svého 100. výročí v roce 2023. Přes 50 let stála na různých místech pod širým nebem a v důsledku povětrnostních vlivů chátrala. Stroj do Meiningenu zamířil v září 2018 i s kotlem, který už byl po renovaci. Předpokládalo se, že se z Německa vrátí vlastní silou v roce 2019. Ukázalo se ale, že lokomotiva je v mnohem horším stavu, než se čekalo. Některé části buď chyběly, nebo vyžadovaly kompletní přestavbu. V rámci úspor se ČD nakonec rozhodly opravu dokončit vlastními silami v Lužné.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakemNa fotbalové EURO 2024 pohodlně vlakem

26.5.2024 - Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se nezadržitelně blíží a mnozí fanoušci začínají plánovat, jak se dopraví na zápasy konané v celkem deseti německých městech. Pohodlnou a zároveň ekologickou variantu přepravy nabízejí… »

České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídloČeské dráhy zahájily soutěžní dialog na nové moderní sídlo

20.5.2024 - České dráhy zahájily soutěžní dialog na nové sídlo Skupiny ČD v Praze. Administrativní a provozní zaměstnanci ČD jsou nyní rozmístěni v několika budovách v Praze, společnost proto hledá velký administrativní komplex s kapacitou… »

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika