Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD

14.9.2021 – autor: JOSEF HOLEK

K internetu se pomocí wi-fi bude možné připojit v další více než stovce vozů ČD. Dopravce hledá dodavatele technologie do osobních vozů řad Bee, Bdtn, Btn a motorových vozů řady 843. Nově se tedy budou moci cestující k internetu připojit v dalších 105 kolejových vozidlech.

Wi-fi se brzy objeví v dalších vozidlech ČD
Wi-fi je dále instalována ve všech moderních vozidlech, která jsou ve výrobě či již byla objednána. Jedná se o 15 vozů jednotek push-pull, 187 vozů jednotek RegioPanter, 33 motorových jednotek Pesa, 50 vozů InterJet a 180 vozů ViaggioComfort a instalována je i do řady vozidel, jejichž povoz je v příštích letech smluvně zajištěn. Nyní je vybaveno „wifinou“ celkem 1 229 vozů, tedy zhruba 1 700 spojů. Z tohoto počtu je přibližně 60 % vozů v dálkové a 40 % vozů v regionální dopravě. Počty se přitom postupně zvyšují, ČD technologii montují i do starších vozidel, například do jednotek řady 471 CityElefant.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na obnovu vozidel půjde více penězNa obnovu vozidel půjde více peněz

27.5.2022 - Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 až 2023. Ministerstvo financí nedávno schválilo a navýšilo roční rozpočet na pět milionů korun. »

Do Velimi dorazila na testování jednotka StadlerDo Velimi dorazila na testování jednotka Stadler

26.5.2022 - Do areálu Zkušebního centra VUZ ve Velimi počátkem dubna dorazila elektrická jednotka Stadler s alternativním pohonem z baterií Flirt3 BEMU2 SH. Technické řešení elektrické jednotky od švýcarského výrobce Stadler vychází z… »

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika