Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

18.1.2023

České dráhy ve spolupráci s polským dopravcem PKP pracují na instalaci funkčních wi-fi routerů do polských vagonů, které jsou od nového jízdního řádu nasazovány na linku Ex 4, která přes Českou republiku jezdí v úseku Břeclav – Bohumín.

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Instalace probíhá z popudu Ministerstva dopravy ČR, jež v soupravách složených z vagonů českého i polského dopravce vyžaduje totožnou úroveň služeb. Prototypovou instalaci ve vagonu PKP řady Bmnouz provedli technici Českých drah v depu v Bohumíně. Následně se uskutečňuje dodatečná úprava u 21 zbývajících vagonů již v režii polského státního dopravce tak, aby měli cestující na českém území v co možná nejkratší možné době kvalitní wi-fi signál v celé vlakové soupravě.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika