Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

18.1.2023

České dráhy ve spolupráci s polským dopravcem PKP pracují na instalaci funkčních wi-fi routerů do polských vagonů, které jsou od nového jízdního řádu nasazovány na linku Ex 4, která přes Českou republiku jezdí v úseku Břeclav – Bohumín.

Wi-fi je i ve vagonech linky Ex4

Instalace probíhá z popudu Ministerstva dopravy ČR, jež v soupravách složených z vagonů českého i polského dopravce vyžaduje totožnou úroveň služeb. Prototypovou instalaci ve vagonu PKP řady Bmnouz provedli technici Českých drah v depu v Bohumíně. Následně se uskutečňuje dodatečná úprava u 21 zbývajících vagonů již v režii polského státního dopravce tak, aby měli cestující na českém území v co možná nejkratší možné době kvalitní wi-fi signál v celé vlakové soupravě.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

Startuje další nostalgická sezonaStartuje další nostalgická sezona

14.4.2024 - Nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka odstartuje v sobotu 27. dubna, kdy se letos prvně otevřou brány pro veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na premiérové jízdy na prodlouženém okruhu úzkorozchodné železnice a chybět… »

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika