Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Významná regionální trať projde obnovou

Významná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i RegioNovami řady 814.

Významná regionální trať projde obnovou

Cestující by se měli dočkat především zrychlení dopravy, neboť správce infrastruktury slibuje zvýšení maximální rychlosti v některých úsecích z dnešních padesáti až na osmdesát kilometrů v hodině. Celková doba jízdy se má podle předpokladů zkrátit až o patnáct minut, což uvítají nejen místní, ale i turisté, kteří míří kromě Slavonic například také do Telče, Třeště nebo Dačic. Vzhledem k připravované revitalizaci jsou naplánovány na této trati průběžné výluky. V současné době probíhají stavební práce mezi Telčí a Slavonicemi, následovat bude úsek z Telče do Kostelce u Jihlavy. Mezi Dačicemi a Slavonicemi se mimo jiné opraví pět železničních přejezdů či zpevní most, vylepšení by se měla dočkat také železniční zastávka Dačice-město.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

VUZ získal další kvalifikační pověření VUZ získal další kvalifikační pověření

28.11.2022 - VUZ Slovakia, 100% dceřiná společnost Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ), získala další klíčové kvalifikační pověření. Jedná se o „Rozhodnutie o poverení právnickej osoby posudzovaním zhody subsystémov železničného… »

Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha Provoz na IV. koridoru se řídí z nového sálu v CDP Praha

22.11.2022 - Pražské Centrální dispečerské pracoviště (CDP) Správy železnic zprovoznilo v budově na Balabence nový dispečerský sál pro obsluhu části 4. tranzitního železničního koridoru. Momentálně slouží k dálkovému ovládání provozu… »

U Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhyU Račiněvsi vznikla Wintonova alej, sázející přivezly České dráhy

20.11.2022 - Na výročí republiky byla v podřipské Račiněvsi vysazena Alej sira Nicholase Wintona. Připomíná člověka, který ve vší skromnosti a neokázalosti dokázal v roce 1939 před zvůlí nacistického režimu zachránit z Československa 669… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika