Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Významná regionální trať projde obnovou

Významná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i RegioNovami řady 814.

Významná regionální trať projde obnovou

Cestující by se měli dočkat především zrychlení dopravy, neboť správce infrastruktury slibuje zvýšení maximální rychlosti v některých úsecích z dnešních padesáti až na osmdesát kilometrů v hodině. Celková doba jízdy se má podle předpokladů zkrátit až o patnáct minut, což uvítají nejen místní, ale i turisté, kteří míří kromě Slavonic například také do Telče, Třeště nebo Dačic. Vzhledem k připravované revitalizaci jsou naplánovány na této trati průběžné výluky. V současné době probíhají stavební práce mezi Telčí a Slavonicemi, následovat bude úsek z Telče do Kostelce u Jihlavy. Mezi Dačicemi a Slavonicemi se mimo jiné opraví pět železničních přejezdů či zpevní most, vylepšení by se měla dočkat také železniční zastávka Dačice-město.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika