Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Významná regionální trať projde obnovou

Významná regionální trať projde obnovou

15.10.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Během dvou let by se měla zmodernizovat více než padesátikilometrová regionální dráha z Kostelce u Jihlavy do Slavonic, kde provoz zabezpečují České dráhy především moderními motorovými vlaky Regio­Spider řady 841, případně i RegioNovami řady 814.

Významná regionální trať projde obnovou

Cestující by se měli dočkat především zrychlení dopravy, neboť správce infrastruktury slibuje zvýšení maximální rychlosti v některých úsecích z dnešních padesáti až na osmdesát kilometrů v hodině. Celková doba jízdy se má podle předpokladů zkrátit až o patnáct minut, což uvítají nejen místní, ale i turisté, kteří míří kromě Slavonic například také do Telče, Třeště nebo Dačic. Vzhledem k připravované revitalizaci jsou naplánovány na této trati průběžné výluky. V současné době probíhají stavební práce mezi Telčí a Slavonicemi, následovat bude úsek z Telče do Kostelce u Jihlavy. Mezi Dačicemi a Slavonicemi se mimo jiné opraví pět železničních přejezdů či zpevní most, vylepšení by se měla dočkat také železniční zastávka Dačice-město.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Šachový vlak vyrazil už podevátéŠachový vlak vyrazil už podeváté

13.11.2019 - Již podeváté vyjel v polovině října na svou pětidenní středoevropskou jízdu Šachový vlak. Na palubě speciálu, který vyrazil z pražského hlavního nádraží, byl odehrán jedenáctikolový turnaj v rapid šachu. »

Parní víkend zakončil letošní sezonu v LužnéParní víkend zakončil letošní sezonu v Lužné

12.11.2019 - ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka uzavřelo letošní sezonu posledním Parním víkendem. Na letošní setkání parních lokomotiv, které se uskutečnilo o posledním říjnovém víkendu, dorazilo 2 500 návštěvníků. Na vysoké… »

Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD Na bezpečnostní konferenci se řešila ochrana cestujících a vlaků ČD

8.11.2019 - České dráhy mají ambici stát se hlavním koordinátorem v komunikaci mezi bezpečnostními experty dopravců z okolních zemí a příslušníky policie a současně i koordinátorem bezpečnosti na mezinárodních vlacích do Polska, na… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika