Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vyšly nové knihy Literátů na trati

Vyšly nové knihy Literátů na trati

23.10.2018 – autor: REDAKCE, foto: FRANTIŠEK TYLŠAR

Mezi staničníky se nachází mnoho poetických příběhů. Tato slova si můžete přečíst v úvodu knih Literáti na trati V, jejichž autoři, přátelé a příznivci železnice se sešli opět po roce v pondělí 1. října ve vládním salonku pražského hlavního nádraží.

Vyšly nové knihy Literátů na trati

Organizátor a autor František Tylšar upřesnil, že již popáté shromáždil texty a verše od autorů – železničářů i milovníků železnice a více než pět stovek knižních stran rozdělil do dvou knih. Knihy prózy a knihy poezie. Jejich křtu se v roli kmotrů ujali zástupci Odborového sdružení železničářů a Českého zemského svazu FISAIC Jarmila Šmerhová a Miroslav Kaprálek. Na závěr Tylšar informoval o vyhlášení šestého ročníku úspěšného projektu. Každý den totiž vznikají další nové příběhy, na které se mohou čtenáři těšit zase za rok.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

České dráhy vrátily do provozu push-pull po nehoděČeské dráhy vrátily do provozu push-pull po nehodě

6.6.2023 - České dráhy vrátily na konci května po opravě ve výrobním závodě do provozu přes devět měsíců odstavenou třívozovou patrovou soupravu push-pull s číslem 002. Ta nyní opět jezdí na kmenové trati Ostrava – Frýd­lant nad… »

ČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému mořiČD zahájily prodej jízdenek na sezonní spoje Pirat a Widmy k Baltskému moři

4.6.2023 - Do polských prázdninových letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity. Prodej jízdenek a rezervací na tyto vlaky byl zahájen právě v těchto dnech. »

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika