Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

6.11.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Stoleté výročí vzniku našeho samostatného státu si připomínají i České dráhy. Při příležitosti oslav uvedly do neobvyklého designu lokomotivu 380.004.

Výročí vzniku republiky propaguje i lokomotiva ČD

Stroj, který okrášlil polep státní vlajky, bude Českou republiku propagovat i na mezinárodních linkách. Spolu se zástupcem agentury CzechTourism lokomotivu ve čtvrtek 25. října pokřtil na pražském hlavním nádraží Michal Štěpán, náměstek generálního ředitele ČD pro obchod. Ve stejnou dobu se navíc na čtyři dny otevřely ve vládním salonku pražského hlavního nádraží dvě výstavy s názvy 100 let republiky a železnice a Masaryk a železnice. Michal Štěpán na místě zároveň připomněl, že České dráhy jsou nástupcem Československých státních drah, které vznikly ve stejný okamžik jako naše republika a dnes jsou stále hrdým národním dopravcem. Ačkoli oslavy vyvrcholily 28. října, České dráhy ještě na prosinec připravují rekonstrukci návratu prezidenta T. G. Masaryka z exilu zpět do vlasti (informovali jsme podrobně v minulém vydání Železničáře). 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.8

Další články této rubriky

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun. »

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika