Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

23.8.2022

Správa železnic vybuduje novou výpravní budovu ve stanici Aš. Investorem bude kromě ní také město Aš. Předpokládaná částka na stavbu dosahuje 65 milionů korun, samotné práce se plánují v období od letošního srpna do prosince příštího roku.

Výpravní budovu ve stanici Aš nahradí novostavba

Předmětem stavby je náhrada stávající naddimenzované budovy z roku 1971, která je navíc v nevyhovujícím stavu. Zvolena proto byla výstavba zcela nového, jednopodlažního objektu s výrazně menším objemem a v energeticky úsporném standardu. Novostavba bude oproti stávající budově posunuta východním směrem, blíže k nástupišti č. 2. Přízemní objekt vytvoří dva výškově i materiálově odlišné kvádry. Prosklená stěna odbavovací haly bude ve vstupním průčelí olemována portálem z pohledového betonu. Na halu naváže nižší část s provozními místnostmi. Součástí je renovace zastřešení přilehlého nástupiště. Ve spolupráci s městem vyroste před budovou autobusový terminál v přímé návaznosti na vlakové nástupiště. 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Lužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonuLužná plnohodnotně rozjela novou parní sezonu

12.6.2024 - O víkendu 11. a 12. května se v Lužné u Rakovníka uskutečnil letošní první parní víkend. Po oba dny se konalo tradiční komentované představení nejzajímavějších strojů na tamější točně. »

Do Polska pohodlně vlaky Českých drah Do Polska pohodlně vlaky Českých drah

11.6.2024 - Podle statistik je Polsko jednou z nejvíce navštěvovaných zemí v Evropě. A těší se zájmu i u českých turistů, jejichž počty rekordně rostou i letos. Polsko nabízí kromě příznivé cenové hladiny i vysokou úroveň služeb,… »

ČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakemČD spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

9.6.2024 - Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřila nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika