Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vyjel jubilejní 800. Mattoni express

Vyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024

Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do skladu v Mostkovicích nedaleko Prostějova.

Vyjel jubilejní 800. Mattoni express

Přeprava nápojů po železnici byla obnovena v srpnu 2012 a osm set vlakových souprav od té doby nahradilo jízdu více než 22 800 kamionů a ušetřilo přes 9 200 tun CO2. Využívání služeb ČD Cargo je důkazem společenské odpovědnosti Mattoni 1873 a potvrzením spolehlivosti a ekologické a energetické úspornosti železniční nákladní dopravy. Přeprava nápojů Mattoni po železnici má tradici již od roku 1895, kdy byla vybudována železniční vlečka ze stanice Vojkovice nad Ohří do Kyselky. Ročně bylo po trati přepraveno cca 1 000 vozů s minerálkami. Nákladními vlaky byla vlečka využívána až do roku 1998. K obnovení provozu došlo v roce 2012 po čtyři měsíce trvající obnově vlečky a řadě náročných jednání.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemiVlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024 - V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi. »

Chystá se rekonstrukce trati na HavlíčkobrodskuChystá se rekonstrukce trati na Havlíčkobrodsku

19.4.2024 - Rekonstrukce osmikilometrového úseku železnice mezi Přibyslaví a Pohledem na Havlíčkobrodsku přijde bezmála na 2,8 miliardy korun. Zhotovitelem, jehož vybrala SŽ, je společnost Chládek & Tintěra. Rekonstrukce umožní zvýšit rychlost… »

Historická budova nádraží v Teplicích má původní vzhledHistorická budova nádraží v Teplicích má původní vzhled

16.4.2024 - Správa železnic dokončila rekonstrukci památkově chráněného nádraží v Teplicích. Obnovou prošla fasáda a střecha objektu a také první nástupiště včetně litinového přístřešku. Stavba začala v srpnu 2022, její celkové… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika