Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / VUZ daroval pět milionů korun na pomoc železničářům

VUZ daroval pět milionů korun na pomoc železničářům

14.2.2023

Výzkumný Ústav Železniční věnoval Nadačnímu fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM (NFŽS) dar ve výši pět milionů korun. Peníze pomohou těm, kteří pracují u dráhy a ocitli se v nelehké životní situaci. Symbolická poukázka byla předána na plese ČD Cargo v Ostravě, kde ji z rukou generálního ředitele VUZ Martina Bělčíka převzal předseda správní rady NFŽS Michal Krapinec.

VUZ daroval pět milionů korun na pomoc železničářům

VUZ se coby dceřiná společnost Českých drah specializuje na poskytování odborných služeb v oblasti posuzování, certifikace a zkušebnictví železničních vozidel, systémů a drážní dopravy. Jeho zákazníky jsou například výrobci kolejových vozidel. 
„Před dvěma lety se jeden z našich zaměstnanců ocitl v těžké rodinné a zdravotní situaci. Přes veškeré možnosti VUZ jako zaměstnavatele a podporu z firemního sociálního fondu se zdálo, že se náš kolega nebude moci do týmu vrátit. Oslovili jsme proto nově vzniklý nadační fond a díky jeho významné pomoci bylo možné část problémů vyřešit. Náš zaměstnanec se vrátil, a my jsme se proto jako poděkování za poskytnutou pomoc rozhodli věnovat do fondu částku odpovídající výši produktivity práce jednoho zaměstnance za rok 2022. Tímto děkujeme správní radě nadačního fondu i všem ostatním dárcům, díky nimž může fond takovou formu pomoci poskytovat,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel VUZ Martin Bělčík.
„Nadační fond funguje už dva a půl roku a za tu dobu pomohl desítkám našich současných i bývalých kolegů a jejich rodinám. Je dobré vědět, že o pevné zázemí se mohou naši lidé opřít nejenom v rodině, ale i v zaměstnání. Pomáhat si je důležité a dar od Výzkumného Ústavu Železničního je úžasný příklad této pomoci,“ doplňuje Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel ČD.
Finanční pomoc směřovala například k pozůstalým dětem po zaměstnancích, kteří zemřeli při výkonu profese, nebo zaměstnancům, kteří utrpěli závažná zranění. „Nadační fond od svého založení rozdělil pomoc přesahující osm milionů korun. Získané prostředky pomohly stovce železničářů a jejich rodinám,“ doplnil Tomáš Tóth, místopředseda nadačního fondu a předseda představenstva společnosti ČD Cargo, která společně s ČD stála u zrodu NFŽS.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný… »

Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdnéPřes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

9.4.2024 - V rámci společného projektu Českých drah a Policie ČR mají policisté už rok možnost výhodněji cestovat vlaky dopravce. Cenově výhodnější In Karty si za tu dobu pořídilo více než 1 100 příslušníků policejního sboru.… »

Začala instalace ETCS do RegioSpiderůZačala instalace ETCS do RegioSpiderů

7.4.2024 - Dalším vozidlem Českých drah, u něhož dopravce nedávno začal s instalací evropského zabezpečovače ETCS, se staly motorové vozy Stadler RegioShuttle RS1 řady 841 a 841.2. Cestující je z tuzemských tratí dobře znají pod obchodním… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika