Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Všudybylka má opravený kotel

Všudybylka má opravený kotel

7.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK Foto: CHV

Parní lokomotiva 354.195 Všudybylka má za sebou první zatopení po opravě kotle. Pracovníci Centra historických vozidel ČD v Lužné u Rakovníka (CHV) na stroji vyměnili trubky v kotli včetně komunikační roury a také opravili popelník.

Všudybylka má opravený kotel

Parní stroj byl oblíbenou lokomotivou osobních vlaků a lehkých rychlíků, zejména pro svoji snadnou obsluhu a dobrou přechodnost. Všudybylky patřily k nejzdařilejším u ČSD, nevykazovaly téměř žádné poruchy, byly spolehlivé, rychlé a úsporné. Přezdívku získaly podle svého rozšíření. Tato konkrétní lokomotiva byla vyrobena v roce 1925. Její rychlost je až 90 km/h, přetlak páry v kotli 13 barů, služební hmotnost je 85 tun a výkon 1 150 koní. Zaměstnanci CHV ještě pracují i na dokončení oprav parní lokomotivy 423.009 Velký bejček. Hotovo by mělo být ještě v lednu. Tato lokomotiva se pak vrátí do České Třebové, kde je doma.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Klub dopravní historie oslavil 20. výročíKlub dopravní historie oslavil 20. výročí

28.5.2023 - Už 20 let činnosti si na konci března připomněli stávající i bývalí členové Klubu dopravní historie (KDH) při Domě dětí a mládeže v Praze 5. Slavnostní výroční schůzka se uskutečnila v secesním historickém salonku Českých… »

Vlak Lemkin připomněl genociduVlak Lemkin připomněl genocidu

27.5.2023 - České dráhy společně s Centrem studií genocid Terezín a dceřinou společností ČD Cargo zahájily na konci dubna na pražském Masarykově nádraží projekt Vlak Lemkin. Ten byl vypraven u příležitosti 75. výročí přijetí Úmluvy o… »

ČD předvedly zázemí odstavného nádraží v PrazeČD předvedly zázemí odstavného nádraží v Praze

25.5.2023 - Dvě hodiny poutavého výkladu představily zástupcům médií fungování střediska údržby v pražské Michli, které spadá pod Oblastní centrum údržby Střed Českých drah. Cílem bylo zejména seznámit novináře s úskalími údržby… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika