Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Všudybylka má opravený kotel

Všudybylka má opravený kotel

7.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK Foto: CHV

Parní lokomotiva 354.195 Všudybylka má za sebou první zatopení po opravě kotle. Pracovníci Centra historických vozidel ČD v Lužné u Rakovníka (CHV) na stroji vyměnili trubky v kotli včetně komunikační roury a také opravili popelník.

Všudybylka má opravený kotel

Parní stroj byl oblíbenou lokomotivou osobních vlaků a lehkých rychlíků, zejména pro svoji snadnou obsluhu a dobrou přechodnost. Všudybylky patřily k nejzdařilejším u ČSD, nevykazovaly téměř žádné poruchy, byly spolehlivé, rychlé a úsporné. Přezdívku získaly podle svého rozšíření. Tato konkrétní lokomotiva byla vyrobena v roce 1925. Její rychlost je až 90 km/h, přetlak páry v kotli 13 barů, služební hmotnost je 85 tun a výkon 1 150 koní. Zaměstnanci CHV ještě pracují i na dokončení oprav parní lokomotivy 423.009 Velký bejček. Hotovo by mělo být ještě v lednu. Tato lokomotiva se pak vrátí do České Třebové, kde je doma.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Moravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČDMoravák Trojan lajkuje moderní vlaky ČD

24.9.2023 - Jsou lepší Moravské dráhy, nebo České dráhy? V kampani, která chce vyzdvihnout pohodlí a moderní výbavu v nových vlacích ČD, to řeší Moravák od Kyjova a vegan „z Prahe“. V zápletce založené na odvěké rivalitě Čech a… »

Nymburské nádraží získá novou podobuNymburské nádraží získá novou podobu

23.9.2023 - Přestavba hlavního nádraží v Nymburce, kterou připravuje Správa železnic, vznikne podle návrhu architekta Tomáše Hanuse. Odborná komise architektonicko-urbanistické soutěže vybrala mezi 17 účastníky jednomyslně právě jeho… »

ČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv TraxxČD Cargo pořídí dalších 12 lokomotiv Traxx

22.9.2023 - Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo objednala dalších 12 lokomotiv typu TRAXX 3 MS vybavených palubním systémem Atlas (ETCS Level 2, Baseline 3). Lokomotivy by měly být dodány nejpozději v první polovině roku 2026. Hodnota… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika