Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

5.7.2024

Nádraží a depo Českých drah v pražských Vršovicích se v sobotu 1. června stalo dějištěm Regionálního dne železnice. Návštěvníci, které neodradil ani hustý a trvalý déšť, si během této velkolepé akce mohli prohlédnout nejnovější vozidla, které České dráhy v následujících měsících nasadí na vybrané tratě v Praze a Středočeském kraji, včetně nejnovější soupravy ComfortJet, dále vršovické depo a opravny vozidel.

Vršovické nádraží hostilo Regionální den železnice

Připraveny pochopitelně byly i nostalgické jízdy historických vlaků, prohlídky depa a opravny vozidel Českých drah, zábavný program u příležitosti Dne dětí a ve spolupráci s Pražskou inte-grovanou dopravou také jízdy historických tramvají a autobusů. Přístup do depa zajistily zdarma kyvadlové vlaky CityElefant a zvláštní autobusová linka, která do areálu zajížděla z vršovického nádraží. V depu se zájemci mohli také zúčastnit komentované prezentace lokomotiv na točně, prohlédnout si ukázky práce nehodového vlaku či prezentaci vysokorychlostních tratí, případně se svézt po depu motorovým vláčkem či na pákové drezíně. Z Vršovic do Roztok u Prahy a také do Čakovic a zpět vyrazila parní lokomotiva Šlechtična 475.111, respektive Čtyřkolák 434.2186.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Pendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské sítiPendolino otevírá dveře rychlosti 200 km/h na tuzemské síti

11.7.2024 - Správa železnic začala v polovině června se zkouškami, jež by měly vést k pilotnímu schválení rychlosti 200 km/h na prvních úsecích české železniční sítě, pokud tedy pomineme zkušební okruh ve Velimi. »

Pantografy čeká poslední měsícPantografy čeká poslední měsíc

9.7.2024 - Velké rozloučení s elektrickými jednotkami řady 460 se sice uskutečnilo už letos v dubnu, poslední provozní nasazení své kariéry však zažívají teprve nyní v souvislosti s rekonstrukcí trati mezi Opavou a Krnovem. »

Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah Hokejový triumf připomíná zlatý Vectron Českých drah

7.7.2024 - Speciální překvapení nachystaly České dráhy pro fanoušky železnice a hokeje. Na počest světových šampionů ČD polepily lokomotivu Vectron, která se oblékla do mistrovského zlatého nátěru s nápisem „Hoši, děkujem“. »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika