Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Vlaky jezdí i mezi školními lavicemi

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemi

23.4.2024

V několika partnerských středních školách Českých drah se mohou pochlubit funkčními a skvěle vybavenými modelovými kolejišti. Jedním ze zařízení je Střední škola Edvarda Beneše v Břeclavi.

Vlaky jezdí i mezi školními lavicemi

Dopravní sál byl vybudován v 80. letech a byl určen k přípravě žáků na profesi výpravčího. Zároveň se na něj chodili školit i výpravčí tehdejších ČSD. Dnes slouží studentům oboru Elektrotechnika – zaměření Elektrická trakce v dopravě. Koná se zde Dopravní kroužek, a to pod vedením pedagoga Jana Esterky, který připravuje studenty od 1. ročníku na profesní uplatnění na železnici. Sál disponuje modelovým kolejištěm velikosti H0, které je ovládáno pomocí zabezpečovacích zařízení z reálného provozu. Jsou zde dva ovládací pulty reléového zabezpečovacího zařízení, jeden s cestovou a jeden s číslicovou volbou jízdní cesty. Žáci si zde mohou nasimulovat různé poruchy z reálného prostředí a díky tomu se naučit jejich správnému řešení. O dopravní sál se aktivně starají sami žáci a spolu pedagogem Esterkou se ho snaží postupně vylepšovat. Seznam našich partnerských škol je stránkách https://www.cd.cz/kariera/partnerske-skoly.htm


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Cestování do Německa během léta s povinnými místenkamiCestování do Německa během léta s povinnými místenkami

19.5.2024 - Mezistátní vlaky EC mezi ČR a Německem na lince z Prahy přes Drážďany a Berlín do Hamburku a dalších severoněmeckých měst bude od 1. června do 1. září 2024 možné použít jen s povinnou místenkou. Dočasnou změnu zavádí… »

Začala další sezona v ČD Muzeu LužnáZačala další sezona v ČD Muzeu Lužná

16.5.2024 - Poslední dubnový víkend odstartovala nová sezona v ČD Muzeu Lužná u Rakovníka. Návštěvníci se mohli projet na nově prodloužené úzkorozchodné drážce v areálu muzea, připraveny byly rovněž jízdy historického vlaku s parní… »

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika